÷ بازارچه دائمی صنایع‌دستی در «قلعه بلقیس» ایجاد می‌شود :: پایگاه خبری بازتاب خراسان
بازارچه دائمی صنایع‌دستی در «قلعه بلقیس» ایجاد می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی با الگوی معماری سنتی در ارگ تاریخی بلقیس اسفراین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان، صبح امروز علی مستوفیان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اعلام ایجاد بازارچه دائمی صنایع‌دستی در بلقیس اسفراین اظهارکرد: در راستای سفر وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به خراسان شمالی و بازدید از نمایشگاه صنایع‌دستی در ارگ تاریخی بلقیس، جلسه‌ای به‌منظور رسیدگی به مشکلات صنعتگران شهرستان اسفراین برگزار شد.

وی گفت: با توجه به نبود فضای مناسب در اسفراین به‌منظور ایجاد بازارچه صنایع‌دستی، بر آنیم با واگذاری زمین در مسیر ورودی ارگ تاریخی بلقیس بازارچه‌ای دائمی با الگوی معماری سنتی در این مکان ایجاد کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: صنعتگران شهرستان می‌توانند به‌صورت گروهی نسبت به اخذ مجوز خانه صنایع‌دستی اقدام کنند و از تسهیلات به‌منظور ایجاد فضایی مناسب برای تولید، آموزش و فروش صنایع‌دستی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به نقش بازاریابی در توسعه صنایع‌دستی استان گفت: صنعتگران می‌توانند با ثبت یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه تخصصی خود نظیر تولید، فروش و بازاریابی اقدام کنند.

مطالب پیشنهادی