۲۰۹۷ مطلب توسط «پایگاه خبری بازتاب خراسان» ثبت شده است

میثاق دانش‌آموزان با شهید نوجوان عاشورا در شهرستان خوسف + فیلم

دانش‌آموزان شهرستان خوسف در پنجمین روز از ماه محرم همزمان با سراسر کشور به یاد شهید نوجوان دشت کربلا در سوگواره «اَحلی مِنَ العَسل» حاضر شدند و با فریاد لبیک یا حسین با آرمان‌های این شهید تجدید بیعت کردند.


گزارشی از: حمید رضا تاکی


به گزارش خبرنگار خبرگزاری بازتاب خراسان ،روز پنجم محرم به نام حضرت قاسم (ع) نامگذاری شده است و هرساله سوگواره «أحلی من العسل» به یاد نوجوان اما بزرگ‌مرد دشت کربلا حضرت قاسم (ع) و فداکاری و از جان گذشتگی او، با نقش‌آفرینی هیأت‌های مذهبی دانش‌آموزی انجام می‌شود.

در این سوگواره، جوانان و نوجوانان به خصوص دانش آموزان در حالیکه سربندهای یا قاسم بن الحسن(ع) و یا حسین(ع) بسته بودند به سینه‌زنی، مرثیه‌سرایی، نوحه‌خوانی و عزاداری پرداختند و در سوگ شهادت حضرت قاسم (ع) و شهدای کربلا اشک ماتم ریختند.

در ادامه بیننده گزارش تلوزیونی باشید :

فعالیت 120 نفر از گروه جهادی از 14 تیرماه الی 24 تیرماه در شهرستان خوسف + فیلم

120 نفر از گروه جهادی از 14 تیرماه الی 24 تیرماه در شهرستان خوسف در بخش آموزشی ، فرهنگی و عمرانی فعالیت دارند


گزارشی از : حمید رضا تاکیبه گفته جوان ، سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خوسف :این گروه جهادی ، که از دانشگاه تربیت معلم تهران عازم شهرستان خوسف شده بودند 80 نفر آقا و 40 نفر خانم در روستاهای خور ، نصرآباد ، گل ، چهکند ، گیوشاد ، کاریز نو و در شهرهای خوسف و ماژان در بخشهای آموزشی ، فرهنگی و عمرانی فعالیت دارند.

در ادامه بیننده گزارش تلوزیونی باشید :

گزارش رادیویی و تلوزیونی بیشتر در کانال نماشا