ناگفته ها

دستگیری ۳۰ سارق موتورسیکلت در خراسان جنوبی

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی گفته :اجرای دومین مرحله طرح عملیاتی مبارزه با سارقان موتورسیکلت در این استان و دستگیری ۳۰ سارق خبر داد.

گفته شده با وقوع سرقت‌های متعدد موتورسیکلت در سطح استان خراسان جنوبی، طرح مبارزه با سارقان به مدت ۷۲ ساعت در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفته.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی در راستای اجرای این طرح ۳۰ سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی، در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی گفته: سارقان دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به ۵۶ فقره سرقت موتورسیکلت در سطح استان اعتراف کردند و متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
 اعتبارات بازآفرینی شهری در خراسان جنوبی سه برابر شد .

گفته شده مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفته: اعتبارات بازآفرینی شهری در این استان از ۸۵ میلیارد ریال در قبل از دولت سیزدهم به ۳۰۰ میلیارد ریال رسیده که رشد سه برابری داشته .

شنیده شده میرمحمد مودی روز جمعه گفته : اداره کل راه و شهرسازی استان به نمایندگی از شرکت بازآفرینی شهری ایران و با نگاه ویژه به محلات هدف توانسته است، اعتبارات بازآفرینی شهری را از ۸۵ میلیارد ریال به ۲۳۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ و ۳۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۱ افزایش دهد.

وی گفته : از سال ۱۳۹۹ تاکنون ۷۳ پروژه عمرانی کوچک و بزرگ از قبیل احداث کتابخانه، خانه محله، سالن ورزشی، مدرسه، پارک و فضای سبز، بهسازی معابر و کمک به بهسازی انشعابات آب و برق با اعتبار بیش از ۴۶۰ میلیارد ریال تعریف و عملیات اجرایی آنها شروع شده که ۶۱ پروژه با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال به اتمام و بهره‌برداری رسیده است.
ریزش سقف منزل روستایی در خراسان شمالی یک کشته داشت  گفته شده ، حادثه ریزش آوار یک منزل مسکونی روستایی در اسفراین یک کشته داشته.

 ابراهیم سارمی گفته: این حادثه از روستای روئین اسفراین گزارش شد و علت آن، تخریب غیراصولی دیوار منزل مسکونی اعلام شد.

 همچنین گفته: ۲ تیم عملیاتی از پایگاه امداد و نجات ایرج و ۲ تیم عملیاتی از جمعیت هلال احمر اسفراین به محل حادثه اعزام شدند.

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر با کمک نیروهای مردمی، پیکر قربانی این حادثه را رهاسازی کردند.

در ضمن در این حادثه یک نفر مصدوم شد
کشف سوخت قاچاق زیر بار هندوانه در شهرستان فردوس 

  شنیده شده ،سرهنگ علیرضا فولادی روز پنجشنبه در فردوس گفته : ماموران کلانتری ۱۱ شهرستان فردوس هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک وانت نیسان حامل بار هندوانه مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

 وی گفته : ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از خودرو ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی در زیر بار هندوانه کشف کردند.