يكشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱، ۱۱:۴۳ ب.ظ
خروج مرغ از استان خراسان جنوبی ممنوع شد

خروج مرغ از استان خراسان جنوبی ممنوع شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: خروج مرغ از استان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که نیاز خراسان جنوبی تأمین شود و تعزیرات حکومتی با هر گونه تخلف در زنجیره توزیع مرغ برخورد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، جواد اشرفی ظهر امروز در کمیسیون تنظیم بازار استان با تأکید بر این که مرغ در مراکز عرضه مستقیم از کیلویی 59 هزار و 800 تومان نباید بیشتر فروخته شود، اظهار داشت: برای پایداری این روند اگر در زنجیره توزیع تخلفی رخ دهد، با برخورد تغزیرات مواجه خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که نیاز استان به مرغ تأمین شود، امکان خروج آن از خراسان جنوبی وجود خواهد داشت، بنابراین با دعوت از فعالان این حوزه به‌ کارگروه‌های مربوط باید زمینه اجرای آن فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به این که جلسات کمیته تنظیم بازار و کارگروه امنیت غذایی سازمان جهاد کشاورزی برای کنترل بازار به طور مرتب باید برگزار شود، گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان باید زمینه راه‌اندازی حداقل یک مرکز عرضه مستقیم مرغ را در هر یک از شهرستان‌ها فراهم کند.

اشرفی با بیان این که سازمان جهاد کشاورزی باید به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی مانند دپوی سبوس در کارخانه‌ها، برنامه‌ریزی لازم برای توزیع سبوس را از ابتدای هر ماه انجام دهد، متذکر شد: بانک سپه برای راه اندازی سامانه پیامکی مربوط به نانوایی‌ها، هر چه زودتر اقدام کند تا با تخلفات نانوایی ها در صورت تکرار برخورد شود.

وی به برخی گزارش‌های میدانی اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش‌های موجود بعضی از نانوایی‌ها صبح پخت نمی‌کنند و بعضی هم نانی را که صبح پخت می‌کنند به مردم نمی‌دهند و ادعا می‌کنند که برای جای خاصی نان می‌پزند، بنابر این این موضوع باید پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: افزایش توزیع مرغ به شکل بسته‌بندی تخلف است و باید کشتارگاه های موجود در استان شیفت کاری خود را با به‌کارگیری نیروهای بیشتر افزایش دهند.

اشرفی بیان داشت: با توجه با این که باید گزارشی در خصوص میزان جوجه‌ریزی در استان به وزارت کشور ارائه شود، میزان جوجه ریزی مرغ داری ها باید رصد شود تا در این زمینه به پایداری خوبی برسیم.

وی با اشاره به اینکه دولت، دام‌های پرواری را بدون هیچ محدودیتی خریداری می‌کند، تصریح کرد: با توجه به این که در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانش‌آموزی قرار داریم باید سازمان جهاد کشاورزی استان، نیازهای آن‌ها در زمینه برنج، گوشت قرمز و مرغ را تأمین کند.


کد خبرنگار : 100

انتخاب سردبیر

اخبار ورزشی

حوادث و اجتماعی

اخبار کوتاه خراسان

اخبار شهرستان