يكشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱، ۱۱:۳۵ ب.ظ
۴۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی سبزوار به حاشیه‌نشینان شهری پرداخت شد

۴۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی سبزوار به حاشیه‌نشینان شهری پرداخت شد

 رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: در راستای توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای ساکنان محلات هدف و حاشیه این شهر، ۴۰ درصد از تسهیلات مشاغل خانگی سبزوار به ساکنان حاشیه شهر پرداخت شد.

محمود یزدی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از یک کارگاه مشاغل خانگی حاشیه شهر سبزوار افزود: در یک سال گذشته ۵۸ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در سبزوار جذب شده که بخش عمده آن در قالب ۲۱ طرح پشتیبان و خویش‌فرما به متقاضیان حاشیه شهر پرداخت شد.

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای متقاضیان مشاغل خانگی این شهرستان اختصاص یافته که این میزان در هم‌سنجی با سال گذشته ۱۲ میلیارد ریال افزایش نشان می‌دهد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار تصریح کرد: ۷۰ درصد مشاغل خانگی در قالب پشتیبان و ۳۰ درصد در قالب خویش فرما به طرح‌های دارای توجیه اقتصادی در شهرستان سبزوار پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت سه مرکز کاریابی در شهرستان سبزوار، خاطرنشان کرد: مراکز کاریابی شغل ایجاد نمی‌کنند، بلکه ارتباط بین جویندگان کار را بر مبنای رشته تحصیلی، مهارت اشخاص و فرصت‌های شغلی موجود با مراکز تولیدی، صنعتی و خدماتی نیازمند نیروی کار فراهم می‌کنند

انتخاب سردبیر

اخبار ورزشی

حوادث و اجتماعی

اخبار کوتاه خراسان

اخبار شهرستان