÷ مهرماه امسال ۱۹۰ هزار دانش‌آموز در خراسان‌شمالی به مدرسه می‌روند/فعالیت ۹ مدرسه یک دانش‌آموزی :: پایگاه خبری بازتاب خراسان
مهرماه امسال ۱۹۰ هزار دانش‌آموز در خراسان‌شمالی به مدرسه می‌روند/فعالیت ۹ مدرسه یک دانش‌آموزی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: براساس آمار موجود پیش بینی می شود که حدود ۱۹۰ هزار دانش آموز را در سطح استان ثبت نام کنند که نسبت به سال گذشته سه هزار دانش‌آموز بیشتر هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، ابوالقاسم اکبری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی عصر امروز در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری اظهار کرد: مشکل آب اردوگاه دانش آموزشی بجنورد به صورت موقت مرتفع شد و نیاز است که برای راه اندازی مخزن آب اصلی این مکان با تخصیص اعتبار از سازمان برنامه بودجه و همکاری آبفا این مشکل حل شود.

وی همچنین ادامه داد: موضوع فضای سبز در اردوگاه حائز اهمیت است، براین اساس برای اینکه در زمینه تامین آب دچار مشکل نشویم به همراهی آب و منطقه ای نیاز داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس و پروژه مهر دارد، گفت: کارگروه های مختلفی در این زمینه فعال شده‌اند، وضعیت ثبت نام دانش آموزان نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته به طوری که در سال گذشته ۱۸۶ هزار و ۵۷۵ دانش آموز در مدارس استان تحصیل داشتند که براساس آمار موجود پیش بینی می شود که حدود ۱۹۰ هزار دانش آموز را در سطح استان ثبت نام کنند.

وی به افزایش سه هزار نفری دانش آموزان در سال جاری در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۹۵ درصد ثبت نام دانش آموزان انجام شده است.

اکبری به موضوع کتاب دانش آموزان اشاره کرد و افزود: توزیع کتاب ها به شهرستان ها و سپس به مدارس آغاز شده است که دانش آموزان در روز اول مدرسه بتوانند کتاب هایشان را دریافت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه ثبت نام کتاب دانش آموزان در سامانه تا روز ۳۱ شهریور ادامه دارد، گفت: تاکنون دو هزار و ۳۷۹ دانش آموزی که ثبت نام شده اند، ثبت سفارش کتاب انجام نداده اند.

این مقام مسئول به کمبود نیروی انسانی در مجموعه آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: از سال های قبل حدود یک هزار و ۴۰۰ نیروی معلم کمبود بوده است که ۲۰۰ نفر با خرید خدمات رفع و همچنان یک هزار و ۲۰۰ معلم در سطح استان کمبود وجود دارد.

اکبری خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته از مجموع یک هزار و ۷۰۶ معلمی که درخواست بازنشستگی داشتند، ۸۰۰ نفر درخواست استمرار کار داشتند و با حضور ۵۶ سرباز معلم، ۸۵ روحانی وظیفه، پوشش کمبودات انجام شده و تمام تلاش بر این است که در روز اول مهر هیچ مدرسه ای بدون معلم نباشد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه در استان ۹ مدرسه یک دانش آموزی فعالیت دارد، گفت: همچنین ۱۰۹ مدرسه با جمعیت کمتر از پنج دانش آموز فعال هستند.


کد خبرنگار : 100

مطالب پیشنهادی