يكشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱، ۱۱:۴۵ ب.ظ
اجلاسیه ملی جهادگران با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد

اجلاسیه ملی جهادگران با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد

اجلاسیه ملی جهادگران روز یکشنبه سیزدهم شهریور همزمان با سالروز حضور جهادی رهبر معظم انقلاب در فردوس با حضور معاون اول رئیس جمهور و شماری از مسوولان کشوری و لشکری آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان رویداد ملی جهاد مقدس (اجلاس جهادگران کشور) با حضور معاول اول رئیس جمهور، جمعی از مسوولان کشوری و لشکری، استاندار خراسان جنوبی، نخبگان و گروه‌های جهادی از سراسر کشور در مصلای امام خمینی (ره) فردوس در حال برگزاری است.

سخنران ویژه این مراسم که اولین بار در این سطح برگزار می‌شود، معاون اول رئیس جمهور است.

۶۰۰ نخبه جهادی در اجلاسیه ملی جهادگران حضور دارند و محوریت اجلاسیه حرکت جهادی رهبر معظم انقلاب در زلزله سال ۱۳۴۷ فردوس است.

همزمان با برگزاری اجلاسیه ملی جهادگران که برنامه‌های ذیل آن از اوایل شهریور امسال در خراسان جنوبی آغاز شد، قرار است ۱۳ شهریور به عنوان مبدا تشکیل گروه‌های جهادی در کشور معرفی شود.

همچنین در این مراسم از کتاب «دوباره فردوس» که روایتی از حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و خدمات جهادی ایشان در آن ایام است، رونمایی خواهد شد. این کتاب به قلم سید علیرضا مهرداد نوشته شده و اولین بار خاطرات و اسناد منتشر نشده از رهبر انقلاب در موضوع حضور ایشان در زلزله فردوس سال ۱۳۴۷ منتشر می‌شود.

از اول شهریور امسال ۹۰ گروه جهادی از خراسان جنوبی و استان‌های مختلف در حوزه‌های تخصصی پزشکی، دامپزشکی، عمران و موارد دیگر در سطح استان مشغول به فعالیت بوده‌اند.

برای برگزاری این اجلاسیه از سه ماه قبل ستادی در خراسان جنوبی تشکیل و با ۱۳ کمیته فعال شد که بنابر اعلام استاندار بیش از ۵۰ جلسه برای آن برگزار شده است.

سال ۱۳۴۷ زلزله مخرب نهم و دهم شهریور ماه در دشت بیاض و شهر فردوس باعث کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنان شد و سیزدهم شهریور مقام معظم رهبری به همراه جمعی از طلاب شهر مشهد به کمک مردم آسیب‌دیده منطقه شتافتند و کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده فردوس و حومه تا حدود دو ماه بعد از آن حادثه توسط ایشان و روحانیت همراه ادامه داشت.

با هدف تبیین و ارائه الگوی تراز مدیریت جهادی، رویداد ملی "جهاد مقدس" از اول تا سیزدهم شهریور ماه با محوریت خدمت‌رسانی به مردم شهرستان فردوس و مناطق اطراف آن برگزار شد.

انتخاب سردبیر

اخبار ورزشی

حوادث و اجتماعی

اخبار کوتاه خراسان

اخبار شهرستان