دوشنبه, ۴ مهر ۱۴۰۱، ۱۲:۲۰ ق.ظ
خبرنگاری و نقش رسانه ها پُر اهمیت و حساس است

خبرنگاری و نقش رسانه ها پُر اهمیت و حساس است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خبر و اطلاع رسانی همواره برای بشر سرنوشت ساز و تصمیم ساز بوده است.

خبرنگاری و نقش رسانه ها پُر اهمیت و حساس است
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار خبرنگاران و فعالان رسانه ای گفت: اگر خبرنگاران بتوانند در جامعه امانت خدا و مردم را در جهت سازنده برای رشد و کمال انسان به کار بگیرید عاملی موثر خواهند بود.
آیت الله عبادی با بیان اینکه خبر و اطلاع رسانی همواره برای بشر سرنوشت ساز و تصمیم ساز بوده است، گفت: یکی از عواملی که زندگی انسان ها را تغییر می دهد انواع رسانه ها و خبر هاست.
وی با اشاره به مسئله کربلا گفت : عاشورا محصول خبرهای زمان بوده است بدین معنا که سال ها در یک خفقان یک طرفه شرایطی را پیش آورده بودند که مردم در فریضه نماز نیز به اهل بیت بدبین می شدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود : انسان اشرف مخلوقات و تماما اندیشه است و از گذشته تا امروز در فرهنگ غرب مشاهده می شود که دیدشان تنها انسان گرایی و پشت کردن به مقدسات است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه کار دشمن همواره تحریف و دروغ بوده است، گفت: کار و فعالیت رسانه ای اگر به درستی انجام شود انسان در راستای هدفی که خلق شده به همه کمالات می رسد و خبرنگاران نیز باید در جهت ادای این امانت الهی لحظه ای غفلت نکنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم در این جلسه گفت: خبرنگاران استان همواره در جهت پیشرفت استان قلم زدند و دغدغه شان ارتقای استان بوده است.
فرخنده افزود: در حال حاضر ۱۴۰ نشریه و پایگاه خبری، ۵۶ مورد نمایندگی نشریات سراسری و ۱۵ مورد سرپرستی خبرگزاری سراسری در استان فعال هستند.
وی گفت: مجوز ۲۵ دکه مطبوعاتی نیز داریم که خیلی از آن ها همچنان فعال نشده و ظرفیت خوبی برای استفاده دارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت : به دلیل افزایش قیمت کاغذ ، در تیراژ چاپ و نامه و نشریات دچار مشکل هستیم.
فرخنده همچنین از اجرای مانور رسانه ای توسط بسیج رسانه با موضوع نماز و امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.
دیدار با استاندار، غبارروبی گلزار شهدا ،دیدار با رسانه های استان و برگزاری یادواره شهدای خبر و رسانه از جمله برنامه های است که تا یک هفته آینده به مناسبت روز خبرنگار در استان برگزار خواهد شد.
در این جلسه همچنین نماینده خبرنگاران در خصوص دغدغه های این قشر و عدم پاسخگویی شفاف برخی مسئولان استانی سخن گفت


کد خبرنگار : 100

انتخاب سردبیر

اخبار ورزشی

حوادث و اجتماعی

اخبار کوتاه خراسان

اخبار شهرستان