// ۳۰ تیر ۰۱ ، ۱۳:۰۵

اختتامیه اولین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور یادمان پروفسور معتمد نژاد در سالن سینما فردوسی بیرجند برگزار شد. 

برگزاری اختتامیه اولین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور در خراسان جنوبی
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این اختتامیه با اشاره به برگزاری اختتامیه اولین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور در خراسان جنوبی اینکه جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور سال ۹۹ آغاز شد و تا فروردین ۱۴۰۰ فرصت پذیرش آثار بود گفت: به دلیل استقبال بالا مطبوعات ، فرصت پذیرش آثار تا خرداد ماه تمدید و تیر ماه ۱۴۰۰ بخش داوری و امتیاز دهی انجام شد.


فرخنده افزود: این جشنواره در بخش حرفه‌ای شامل خبر، گزارش، سرمقاله و یادداشت با موضوعاتی، چون شعار سال، پرداختن به شخصیت پروفسور معتمد نژاد و موضوع کرونا برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۴۶۷ اثر از ۱۵۱ شرکت کننده در این جشنواره شرکت کردند گفت: این مقالات در ۲ بخش حرفه‌ای شامل سرمقاله و یادداشت، تیتر، خبر و گزارش و در بخش موضوعی با عناوین "جهش تولید"، "معرفی پروفسور معتمدنژاد" و "مدافعان سلامت و کرونا" ارسال شد که مطبوعات و رسانه‌های استان با ۳۲۱ اثر بیشترین میزان مشارکت را داشته اند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه ۶ استان در این جشنواره شرکت کرده اند افزود: دیگر استانها شامل خراسان رضوی با ۷۸ اثر، یزد ۲۶ اثر، خراسان شمالی ۹ اثر، سیستان و بلوچستان ۱۸ اثر و کرمان با ۱۵ اثر در جشنواره منطقه ای مطبوعات شرق کشور شرکت کردند که ۲۲ اثر برگزیده شدند.

فرخنده، هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد رقابت سالم و سازنده بین رسانه‌ها و مطبوعات در شرق کشور و توسعه محتوایی رسانه‌ها دانست و گفت: این رقابت موجب کیفی سازی و رشد رسانه‌ها می‌شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت خراسان جنوبی در علم ارتباطات، از مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد و متولیان تقاضا داریم تا میزبان جشنواره ملی مطبوعات در کشور باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هم در این مراسم با بیان اینکه جهاد تبیین مورد تاکید رهبری، یکی از مطالبات ما از رسانه ها است گفت: رهبری جهاد تبیین را فریضه ای قطعی و فوری دانسته اند و در فضایی که رسانه های معاند علیه ایران فعالیت می کنند باید رسانه های ما در مقابل این جنگ رسانه ای کاری از جنس پدافندی انجام دهند.

طالبی افزود: باید تمام تلاش ما این باشد که حقیقت را کشف و همان گونه که هست با صداقت رسانه ای بازگو کنیم و نشر دهیم و از اعمال نظرات شخصی بپرهیزیم.

وی یکی از برنامه های دشمن را ترویج یاس و ناامیدی بین مردم عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف اصلی رسانه ها، خنثی کردن خباثت دشمن و انعکلاس واقعیت ها به مردم است.


کد خبرنگار : 100