// ۳۰ تیر ۰۱ ، ۰۷:۴۱

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی ۴۱ نفر از کسانی که برای تولید برق خورشیدی در استان زمین دریافت کرده اند با بلوکه کردن اراضی مربوط هیچ کاری تا کنون انجام نداده‌اند.
۴۱ نفر در خراسان جنوبی زمین گرفتند اما دریغ برق خورشیدی
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ؛ جواد اشرفی اظهار کرد: در کنارکارهای خوبی که برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی انجام شده بعضی از افراد با گذشت چند سال از گرفتن زمین و تسهیلات، هنوز هیچ اقدامی انجام نداده اند.

وی بیان کرد: 41 نفر از کسانی که برای تولید برق خورشیدی در استان زمین دریافت کرده اند با بلوکه کردن اراضی مربوط هیچ کاری تا کنون انجام نداده اند لذا باید اهلیت سنجی شود تا حق کسانی که کار می کنند ،ضایع نشود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی اضافه کرد: با هدف جلوگیری از انحراف در واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری که زمین و تسهیلات گرفته اند، کمیته پایش و نظارت بر واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری تشکیل شده و منابع طبیعی بدون هیچ گونه اغماض باید با این افراد برخورد کند.

وی در خصوص اعتراض مطرح شده در زمینه چگونگی فعالیت فروشگاه های زنجیره ای در استان هم گفت: از آن جایی که دیوان عدالت اداری شکایت کسبه دماوند در این باره را رد کرده و فعالیت فروشگاه های زنجیره ای براساس مصوبه مجلس انجام می شود، باید طی مکاتبه ای با نمایندگان ، اصلاح مصوبه مجلس را در این باره خواستار شویم.

اشرفی تصریح کرد: برای فراهم کردن زیرساخت های لازم درمنطقه ویژه اقتصادی و صنوف آلاینده مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی از محل اعتبارات تملک ، مبلغی برای انجام این کار بگذارد.

وی تأکید کرد: از آن جایی که یکی از مشکلات اصلی برای ایجاد زیرساخت های آب ، گاز و راه دسترسی،مورد نیاز صنوف آلاینده، مشکل تملک اراضی برای عبور تأسیسات مورد نیاز است، لذا جلسه ای به منظور ارائه راهکار برای حل این معضل با حضور معاون عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی برگزار می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی در ادامه خواستار آن شد که برای جلسه آینده ریز مشکلات موجود در سایت صنوف آلاینده به همراه راهکار های موجود در هر زمینه ارائه شود تا امکان تصمیم گیری در هر مورد بهتر فراهم باشد