// ۰۹ تیر ۰۱ ، ۱۵:۰۹

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: اولویت معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، ارزآوری به داخل کشور از طریق افزایش حجم صادرات است.
معاون وزارت امور خارجه: اولویت معاونت دیپلماسی اقتصادی ارزآوری به داخل کشور است
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ؛ مهدی صفری با بیان این مطلب در شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان که عصر امروز در سایت مرزی ماهیرود برگزار شد با بیان اینکه با ورود ارز به کشور، اقتصاد کشور رونق گرفته و مشکلات ما رفع می‌شود اظهار داشت: وظیفه و هدف معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، ارزآوری برای کشور و ایجاد شغل در کنار آن است.

وی با اشاره به اینکه با تعریف 10 فاکتور، مسائل مربوط به تأمین ارز را برای کشور دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: از مهمترین این فاکتورها صادرات و واردات مفید است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه در دو دهه اخیر تحولات زیادی در مرز خراسان جنوبی ایجاد شده، اضافه کرد: یکی از این تحولات ایجاد جاده دسترسی به نوار مرز است.

صفری با اشاره به بازدید سال گذشته دکتر قمی، نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان و تیم همراه از مرزهای خراسان جنوبی هم گفت: نماینده ویژه آیت الله رئیسی با طرف مقابل مذاکرات زیادی داشته که باعث شد بازارچه ماهیرود خراسان جنوبی مجدد راه‌اندازی شود


کد خبرنگار : 100