// ۰۴ تیر ۰۱ ، ۰۹:۳۰

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان خراسان جنوبی از بازدید نماینده یونسکو برای ثبت جهانی شدن کاروانسرا‌های خراسان جنوبی در تیر ماه امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، هادی شاهوردی در دیدار اعضای هیئت مدیره پایانه صنایع دستی ایران با استاندار خراسان جنوبی گفت:با توجه به اینکه 93 درصد آسباد‌های ایران در خراسان جنوبی است و قلعه ها، خانه‌های تاریخی و مساجدی از صدر اسلام در این استان وجود دارد

وی بیان کرد:در تلاش هستیم تا هر چه سریع‌تر این ظرفیت‌های بزرگ را هم در آینده‌ای نزدیک به ثبت جهانی برسانیم.

استاندار خراسان جنوبی در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بسیار بزرگ گردشگری وصنایع دستی درخراسان جنوبی گفت:آثار تاریخی، جاذبه‌های گردشگری بسیار و هنر دست اهالی این استان همه نشان از قدمت بالا و اصالت مردمان این خطه از کشور است.

جواد قناعت با بیان اینکه آثار فاخری در خراسان جنوبی ثبت جهانی شده است افزود: این آثار علاوه بر حفظ و مرمت بین المللی، نشان از اعتبار، اصالت،قدمت و همچنین فرصتی برای گردشگری و جذب منابع پولی برای استان است.

وی گفت: در تلاش هستیم تا در استان علیرغم وجود منابع کم مالی و اعتبارات بتوانیم با جدیت مسائل مربوط به گردشگری را ساماندهی کنیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: برای مرمت وبازسازی باغ رحیم آباد بیرجند 2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

قناعت بر آمادگی کامل با هر نوع تعامل در حوزه گردشگری اعلام و افزود:ازسرمایه گذاران، مدیران گردشگری و صاحب نظران استقبال خواهیم کرد.

بهره برداری از پایانه صادراتی صنایع دستی ایران تا 2ماه آینده


رئیس مجموعه گردشگری فاخر نیز در این نشست گفت: تا دو ماه آینده پایانه صادراتی صنایع دستی ایران را به بهره برداری می رسد و این پایانه ویترینی برای عرضه صنایع دستی کشور در بازار‌های جهانی است .

سلیمانی ظرفیت گردشگری و توانمندی‌های موجود در استان را بالا دانست و گفت: آثار فاخری در خراسان جنوبی توسط هنرمندان این استان تولید می‌شود که ما تلاش می‌کنیم تا مسیر فروش تضمینی آن را در بازار‌های جهانی فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: صنایع دستی استان به خاطر عدم برندسازی خام فروشی می‌شوند

شریعتی فر بیان کرد: می‌توانیم از محل تسهیلات تکمیلی برای توانمندسازی افراد و فروش تضمینی منابع مالی در نظر بگیریم و سه هزار فرصت شغلی در زمینه صنایع دستی در استان ایجاد شود.


کد خبرنگار : 100