// ۰۲ تیر ۰۱ ، ۱۵:۲۱

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر الزامی بودن الگوی دوخت اسلامی- ایرانی لباس فرم مدارس و توجه کارگروه‌های لباس فرم در شهرستان‌ها و مناطق به این مهم تأکید کرد و گفت: هیچ اجباری برای معرفی والدین به خیاطیِ خاص نیست.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، سیدعلیرضا موسوی‌نژاد ظهر امروز در کارگروه لباس فرم مدارس، اظهار داشت: به منظور کاهش هزینه‌های سبد خانوار و سهل الوصول شدن لباس فرم مدارس برای دانش آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم، از ظرفیت هنرستان‌های استان استفاده شده و مدارس با هنرستان‌های داوطلب قرارداد ببندند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر تشکیل کارگروه‌های نظارتی متشکل از نماینده صنعت، معدن و تجارت، اصناف، سازمان حمایت از مصرف کننده و آموزش و پرورش، به منظور نظارت بر روند اجرای تولید و تحویل لباس فرم تأکید کرد و گفت: نرخ‌گذاری لباس فرم مدارس منوط به تصمیم کمیته نرخ گذاری شهرستان‌ها و مناطق است.


موسوی نژاد با بیان اینکه لباس فرم دانش آموزی کاملاً اختیاری بوده و هیچ‌گونه اجباری در معرفی به خیاطی خاص نیست تصریح کرد: مدیران مدارس باید اولویت تهیه لباس فرم به دانش آموزان ورودی اختصاص داده و حتی الامکان از تغییر الگوی لباس فرم نسبت به سنوات گذشته خودداری کنند.

رئیس شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش خراسان جنوبی از تصویب برپایی نمایشگاه دائمی تولیدات هنرستان‌ها در مرکز استان در این کارگروه خبر داد و عنوان کرد: مواردی، همچون کیفیت پارچه و دوخت، قیمت مناسب و سرعت عمل در تهیه و تحویل لباس فرم به اولیا، از سوی کمیته‌های نظارت شهرستان‌ها و مناطق مطابق ضوابط و مقررات باید به صورت مستمر رصد شود