// ۲۴ خرداد ۰۱ ، ۱۷:۰۴

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: ۶ و ۷ تیرماه یک هزار و ۲۴ نفر زائر از ز فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند به جده اعزام خواهند شد.
فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند ۶ و ۷ تیرماه میزبان پروازهای رفت حج تمتع است
به گزارش پایگاه خبرب بازتاب خراسان ، عظیم طهماسبی ظهر اظهار داشت: فرودگاه بیرجند از سال 1396 به عنوان ایستگاه پروازی، پروازهای حج تمتع انتخاب شد و سالهای 97،96 و 98 پروازهای حج تمتع از فرودگاه انجام شده و امسال پس از گذشت دو سال از اپیدمی بیماری کرونا و عدم برگزاری مناسک حج ؛ برای چهارمین سال میزبان زائرین استان از فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند خواهد بود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: برای اعزام حجاج خراسان جنوبی 4 پرواز برنامه ریزی شده که تمامی این پروازها توسط هواپیماهای پهن پیکر ایرباس 600-300 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد.

وی افزود: پروازهای رفت حج تمتع دوشنبه ششم تیرماه آغاز خواهد شد.

طهماسبی خاطرنشان کرد: زائرین اعزامی از فرودگاه بیرجند مدینه بعد هستند و اولین پرواز دوشنبه ششم تیرماه ساعت 8:45 و دومین پرواز ساعت 18:30، سومین پرواز سه شنبه 7 تیرماه ساعت 6:25 و چهارمین پرواز ساعت 18 بیرجند را به مقصد جده ترک خواهد کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی اظهار داشت: طی این چهار پرواز یک هزار و 24 زائر به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

طهماسبی، حج را یک سفر معنوی دانست و گفت: حج برای بیشتر حجاجی که اعزام می‌شوند یک سفر معنوی است و باید همه تلاش‌ها انجام شود که این سفر با تسهیلات و روند مناسب انجام شود و خاطره خوبی برای مردم داشته باشد.

وی عنوان کرد: همانند سنوات گذشته به دلیل ازدحام و ترافیک در فرودگاه امسال نیز مراسم بدرقه در مکان‌های تعیین شده توسط سازمان حج و زیارت برگزار خواهد شد و امکان حضور بدرقه کنندگان در فرودگاه نیست.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی افزود: فرودگاه بیرجند طی این دو روز به صورت 24 ساعته فعالیت خواهد کرد و امیدواریم بتوانیم همچون سال‌های گذشته رضایت زائرین را کسب کنیم.

طهماسبی بیان کرد: مسافران و زائرین می‌توانند قبل از سفر با اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند به شماره 199 جهت کسب آخرین وضعیت پرواز تماس بگیرند


کد خبرنگار : 100