// ۱۹ خرداد ۰۱ ، ۱۸:۰۸

صبح امروز چهارمین جلسه شورای مسکن خراسان جنوبی به ریاست معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری وباحضور مدیرکل راه وشهرسازی استان(دبیرشورا) و کلیه اعضاء در محل استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این جلسه گفت: سهیمه استان خراسان جنوبی در طرح نهضت ملی مسکن ۴۰ هزار واحد مسکونی می باشد که از این تعداد ۲۲ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۸ هزار واحد مسکن روستایی است.

وحید داعی افزود: از مهمترین مصوبات جلسه امروز موافقت با احداث ۴۲۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر بیرجند با استفاده از ظرفیت انبوه سازان می باشد که در قالب پروژه های انبوه سازی به صورت واحدهای ۲ خواب و ۳خواب در طبقات ۴ و ۵ طبقه پیش بینی شده و پیوست قرار داد این واحدها نیز مصوبه شورای مسکن استان می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در این جلسه نیز با تاکید بر اینکه دستگاههای مرتبط با صدور پروانه ساختمان در شهر بیرجند در جهت تسریع در روند اجرای پروژه ها همکارای لازم در خصوص استعلامات مربوط به پروانه را با شهرداری داشته باشند در حداقل زمان، پروانه ساختمانی یا پیش پروانه ساختمانی حداکثر ظرف مدت یک ماه بر اساس تفاهم نامه وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی توسط شهرداری بیرجند صادر گردد.

وی تصریح کرد: همچنین در این جلسه مقررشد دستگاههای خدمات رسان نسبت به تامین انشعابات موقت آب و برق مورد نیاز این پروژه ها اقدام نمایند.


کد خبرنگار 100