مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی از آغاز طرح شبکه همیاران مردمی دولت در بخش راهداری استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، اسداله جلال‌زاده اظهار داشت: همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) طرح شبکه همیاران مردمی دولت در بخش راهداری در استان خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی به ایجاد شبکه همیاران مردمی دولت در اجرای طرح واکنش سریع (طوس) اشاره کرد و گفت: تمامی هم استانی‌ها و کاربران جاده‌ای به ویژه رانندگان حرفه‌ای که در سطح راه‌های استان تردد دارند مشکلات مرتبط با ایمنی راه‌ها را که نیازمند اقدام سریع برای برطرف کردن دارد را از طریق سامانه و تلفن گویای 141 گزارش کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: موضوعات قابل گزارش در فاز اول طرح شامل لکه گیری و اصلاح چاله‌های مخاطره آمیز در راه‌ها ، پاکسازی و شستشوی علایم و تابلوهای ایمنی موجود، پاکسازی اجسام زاید از سطح و شانه راه‌ها، رفع نقص و عیب از تابلو و علایم و تجهیزات ایمنی موجود، تکمیل علایم در پیچ‌های تند فاقد علایم کافی است.

وی یادآور شد: رفع نقص حفاظ ایمنی آسیب دیده و مخاطره آمیز، آشکار سازی مقاطع حادثه خیز، ایمن سازی تقاطع منجر به حادثه یا انسداد جاده‌ها دسترسی غیر مجاز نیز از دیگر موارد قابل گزارش در فاز اول این طرح است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بالغ بر17 هزار کیلومتر انواع راه در خراسان جنوبی، سرمایه عظیم و ارزشمندی بوده که حفاظت و نگهداری آنها بسیار مهم است.


کد خبرنگار 100