// ۰۷ خرداد ۰۱ ، ۱۷:۴۲

فرمانده انتظامی شهرستان زیرکوه از کشف ۱۰ تن گندم قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان مرزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، روز شنبه، سرهنگ هادی سلمانی گفت: ماموران انتظامی شهرستان زیرکوه در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام گشت‌زنی و کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون باری مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از کامیون ۱۰ تن گندم قاچاق و فاقد مجوز را کشف کردند و ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر یک میلیارد ریال برآورد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان زیرکوه اظهار داشت: در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر که به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند یا از طریق پیامک با سامانه ۱۱۰۵۶ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۵ هزار لیتر سوخت قاچاق در نهبندان

در همین راستا ، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان در ۴۸ ساعت گذشته به یک سواری پژو ۴۰۵ و چهار اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودروها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ رمضان مرادی اظهار داشت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از خودروها، ۵ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی را کشف کردند.

وی افزود: پنج خودرو در این رابطه توقیف و پنج متهم دستگیر که به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند یا از طریق پیامک با سامانه ۱۱۰۵۶ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.


کد خبرنگار : 100