// ۰۳ خرداد ۰۱ ، ۱۹:۲۹

رئیس اتحادیه فروشندگان مواد پروتئینی خراسان‌جنوبی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی خرید گوشت مرغ در استان گفت: قیمت گوشت مرغ نیز ۱۱ هزار تومان کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، سید غلامرضا زجاجی اظهار کرد: هم اکنون میزان خرید گوشت مرغ در خراسان‌جنوبی حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است و ۱۱ هزار تومان نیز کاهش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان مواد پروتئینی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ نیز حدود ۶ هزار تومان کاهش پیدا کرده است، بیان‌کرد: قیمت تعیین شده برای تخم مرغ ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود اما در بازار استان ما به ۳۴ هزار تومان رسیده است.

زجاجی با تأکید بر اینکه بازار خرید گوشت قرمز نیز چند روزی است راکد شده است، ادامه‌داد : در شرایط فعلی بازار مواد پروتئینی بازار عرضه و تقاضا است و آن چیزی که قیمت را نیز مشخص می‌کند نیز همین بازار عرضه و تقاضا است.

وی گفت: البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که برداشت و پیش بینی ما این است که تا یک ماه آینده قیمت مرغ باز اندکی افزایش پیدا کند چون با کاهش خرید مرغ از سوی مردم، تولیدکننده نیز تولید را کاهش می‌دهد و عرضه گوشت مرغ در بازار کم خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان مواد پروتئینی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: به طور کلی وضعیت بازار مواد پروتئینی، مرغ و تخم مرغ را در شرایط عادی آرام است.

زجاجی یادآور شد: امیدواریم هر آنچه رخ می‌دهد در نهایت به نفع مردم و تولید در خراسان جنوبی باشد.


کد خبرنگار : 100