// ۲۷ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۳:۰۳

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۵۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر این استان در طرح همیار پلیس مشارکت و همکاری دارند.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، سید علیرضا موسوی‌نژاد روز سه‌شنبه در دیدار فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: علاوه بر این حدود ۵ هزار نفر از معلمان مرد استان در طرح فرهنگ‌یار ترافیک با پلیس راهور همکاری و تعامل گسترده دارند.

وی با اشاره به نقش فرهنگ‌سازی بانوان در خانواده، مدرسه و اجتماع اظهار داشت: استفاده از بانوان معلم در طرح فرهنگ‌یار ترافیک می‌تواند سوانح و حوادث ترافیکی و جاده‌ای را کاهش دهد و در ارتقای امنیت جان مسافران درون و برون شهری نقش بسزایی داشته باشد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: حضور موثر جان برکفان پلیس به‌ویژه پلیس فتا در مدارس و برگزاری دوره‌های آموزشی برای معلمان و دانش‌آموزان می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای فرهنگ ترافیک، افزایش امنیت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در فضای مجازی شود.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: معلمی شغلی با قداست و ارزشمند است که مهم‌ترین رسالتش پاسداری از ارزش‌ها، صیانت و حفاظت از امنیت جسم و روان دانش‌آموزان، این آینده‌سازان انقلاب است.

سردار ناصر فرشید افزود: تعامل سازنده مجموعه آموزش و پرورش استان با خادمان خود در نیروی انتظامی باعث افزایش نرخ امنیت اجتماعی در ابعاد مختلف شده است.

حدود ۱۸۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر دوره‌های مختلف تحصیلی و پیش دبستانی در ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه استان خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند.


کد خبرنگار : 100