// ۲۵ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۲:۵۳

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری ۴ هزار و ۷۴۵ تن مرغ در استان تولید شده، ۶۰۰ تن برنج، ۷۰ تن گوشت گوساله، یک هزار و ۲۹۲ تن روغن و یک هزار و ۲۵۰ تن شکر توزیع شده است.
توزیع ۱۲۹۲ تن روغن در خراسان‌جنوبی/ نبود کارخانجات روغن‌کشی مهم‌ترین مشکل است
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، مهدی جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی صبح امروز در کارگروه تنظیم بازار استان، اظهار داشت: مهم‌ترین مشکلات استان نبود کارخانجات روغن‌کشی، کمبود انبار و سردخانه است که باید در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی بیان داشت: در پنج ماه پایانی سال گذشته میزان تولید گوشت مرغ خراسان‌جنوبی ۳۹ هزار تن بوده که ۱۶ هزار و ۳۷۸ تن در داخل استان مصرف و ۱۹ هزار ۸۶۰ تن به خارج استان ارسال شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی مطرح کرد: همچنین از ابتدای سال جاری ۴ هزار و ۷۴۵ تن مرغ در استان تولید شده، ۶۰۰ تن برنج، ۷۰ تن گوشت گوساله، یک هزار و ۲۹۲ تن روغن و یک هزار و ۲۵۰ تن شکر توزیع شده است.

جعفری با بیان اینکه تعداد بازرسان استان ۱۶۰ نفر هستند که ۴۰ نفر در مرکز استان فعالیت دارند، اضافه کرد: کمبود نیرو و خودرو مهم‌ترین مشکل ما در نظارت از واحدهای صنفی است.

وی به بازرسی‌های انجام شده اشاره و بیان داشت: از ۱۰ آذرماه سال گذشته تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه امسال ۲۳ هزار و ۵۰۷ مورد بازرسی در استان انجام، همچنین در این مدت ۲۳ هزار و ۶۱۰ مورد گزارش به ستاد خبری ۱۲۴ اعلام شد که به ۲۱ هزار و ۱۰۰ مورد شکایت پاسخ داده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ارزش ریالی تخلفات معرفی شده به تعزیرات حکومتی را ۱۸ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال ذکر و مطرح کرد: در زمینه اختفا و عرضه کالا خارج از شبکه نیز ۴۲ میلیارد و ۸۱۳ میلیون ریال تخلف شناسایی شده که در مجموع بیش از ۶۰ میلیارد ریال پرونده تخلف صنفی از آذرماه سال گذشته تاکنون در استان تشکیل شده است.

جعفری بیان داشت: از ابتدای سال جاری یک هزار و ۶۶۵ مورد بازرسی از سایر واحدهای صنفی به غیر از نانوایی‌ها انجام شده و شکایت مردمی در سامانه ۱۲۴ هم ۲۱۶ مورد بوده که به همگی پاسخ داده شده است.

وی ادامه داد: در بازرسی‌های ابتدای سال جاری تاکنون ۴۸۰ پرونده به ارزش ۱۹۵میلیون ریال تشکیل شده و ارزش پرونده‌های اختفاء و عرضه خارج از شبکه هم ۵۷۰ میلیون ریال بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: روزبازارها، میادین میوه و تره‌بار، نانوایی‌ها، توزیع‌کنندگان سموم کشاورزی، نهاده‌های دام و طیور، کالاهای اساسی، محصولات کشاورزی، انبارها، کشتارگاه‌ها، سردخانه‌ها، صنایع تبدیلی، کارخانه‌های تولید خوراک دام و واحدهای تولیدی آرد از جمله مراکز مورد نظارت و بازرسی است.


کد خبرنگار : 100