// ۲۲ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۵:۴۴


رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی از کشف انبار احتکار کالای اساسی در مرکز استان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان  ، سرهنگ بخشی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق و احتکار کالا یکی از راهبرد‌های عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف ماموریتی نیروی انتظامی در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمام نهاد‌ها و بخش‌ها با نیروی انتظامی ضروی است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی پس از دریافت اخباری مبنی بر احتکار مواد غذایی در یک واحد دامداری موضوع را دست پیگیری قرار دادند.

وی افزود: مأموران محل کالا‌های احتکار شده را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از این محل‌ها انواع مواد خوراکی احتکار شده از جمله روغن، برنج و آرد را کشف کردند.

بخشی بیان کرد: این انبار در یک واحد دامداری در شهرستان بیرجند کشف شد که ارزش ریالی کالا‌های احتکار شده بالغ بر یک میلیارد و 350 میلیون ریال برآورد شده است.

همچنین در همین راستا ، رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی عنوان کرد: مأموران در این رابطه 2 متهم را دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی کردند.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صمت استان گفت: چهار انبار غیرمجاز غلات، محصولات کشاورزی و مواد اولیه خوراک دام در استان شناسایی شد.

علی تهوری افزود: به گزارش ناظران افتخاری در بازرسی از انبارها و بررسی سوابق درکشف چهار انبار غیرمجاز غلات و محصولات کشاورزی در خراسان جنوبی سامانه جامع انبارها ، متاسفانه انبارها در سامانه ثبت نبوده و بعضا اقلام موجودی در گروه کالاهای احتکار و ظن به قاچاق قرار گرفت .

وی افزود : موجودی این اقلام بالغ بر ۳۸ تن بوده که پرونده تخلف صاحبان این انبارها در دست اقدام است و به تعزیرات ارسال می شود .

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت ،معدن وتجارت خراسان جنوبی از همه فعالین اقتصادی اعم از صنفی و غیر صنفی خواست نسبت به ثبت انبار خود در سامانه جامع انبارها اقدام نمایند


کد خبرنگار : 100