// ۱۹ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۵:۰۸

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه بهسازی بافت گردشگری ۵ روستای خراسان جنوبی در حال انجام است گفت: بالغ بر ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در بحث بهسازی بافت فرسوده این روستاها هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، قاسم تنها ، اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات بنیاد مسکن بحث بهسازی بافت‌های گردشگری و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در این راستا تاکنون 5 روستا در خراسان جنوبی در برنامه کار بوده است افزود: در روستای فورگ واقع در شهرستان درمیان، خور واقع در شهرستان خوسف، نایبند واقع در شهرستان طبس، چنشت واقع در شهرستان سربیشه و کریمو واقع در شهرستان سرایان بحث بهسازی بافت‌های فرسوده انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه برای این روستاها اعتبار دریافت و در حال انجام است بیان کرد: بالغ بر 7 میلیارد و 700 میلیون تومان در این روستاها هزینه شده است.

تنها تصریح کرد: در سال 1400 نیز 2 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار در بحث بهسازی بافت‌های با ارزش روستاهای نایبند و چنشت سربیشه اعتبار دریافت کردیم و کار در حال اجرا است.

وی یکی دیگر از وظایف بنیاد مسکن را بحث تامین زمین عنوان و خاطرنشان کرد: در این راستا از ابتدای استان تاکنون بالغ بر 5 هزار و 790 هکتار زمین تامین شده و به 26 هزار و 954 خانوار زمین واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی یادآور شد: در سال 1400 نیز 526 هکتار زمین تملک شده و به 2 هزار و 408 متقاضی زمین واگذار شده است


کد خبرنگار : 100