// ۱۹ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۳:۴۲

استاندار خراسان جنوبی گفت : تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام به‌طور ویژه در دستور کار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،  به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ جواد قناعت در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی افزود: به دلیل اهمیت موضوع و جلوگیری از هدررفت سرمایه‌ها و منابع مالی، اتمام و بهره‌برداری هر چه سریعتر پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی قرار دارد.

وی تصریح کرد: توزیع عادلانه خدمات و امکانات در سطح استان از نکات تأکیدی است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با عنایت به رویکرد دولت و توجه ویژه رئیس جمهور به مناطق محروم، توسعه خدمات در مناطق کمتر برخوردار، مورد تاکید ما در استان است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز شماره چهار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شمال شهر، اقدامی ارزنده است، یادآور شد: با عنایت به جامعه هدف گسترده‌ای که از برنامه‌های این مرکز منتفع می شوند، تکمیل این پروژه باید شتاب بگیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی هم در این دیدار به تشریح اقدامات و برنامه‌های این حوزه فرهنگی، هنری پرداخت و گفت: کودکان و نوجوانان و فعالان کانون پرورش فکری در سطح استان، طی چند سال اخیر، موفق به کسب ۱۸۰ رتبه بین‌المللی، کشوری و منطقه‌ای شده‌اند.

حمیدی با تأکید بر این که کانون ۶۲ فعالیت فرهنگی، ادبی، دینی، مذهبی و هنری را در دستور کار دارد، تصریح کرد: جهاد تبیین، آموزش مهارت‌های زندگی، توجه به شخصیت‌های ملی و مذهبی، تربیت دینی و استفاده کیفی حداکثری از فرصت اوقات فراغت از مهمترین حوزه‌های فعالیتی کانون است که در قالب کتاب محوری ارائه می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصدی ساختمان مرکز شماره چهار کانون در مهرشهر بیرجند، خاطرنشان کرد: این مرکز که در سال ۹۵ کلنگ زنی شده، با زیربنای ۷۰۲ مترمربع در ۲ طبقه و در زمینی به مساحت هزار و ۷۶۵ مترمربع در دست احداث است.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از این پروژه، می‌تواند در غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان منطقه مهرشهر مؤثر باشد.


کد خبرنگار: 100