// ۱۵ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۹:۱۹

 مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۷۷۰ میلیون تومان فطریه و کفاره مردم استان برای کمک به خانوارهای نیازمند و مددجویان زیر پوشش در پایگاه‌های این نهاد جمع‌آوری شده است.

محمد عرب روز پنجشنبه به خبرنگار پایگاه خبری بازتاب خراسان افزود : براساس قانون زکات کشور مسوولیت جمع‌آوری و هزینه‌ کرد زکات فطریه بر عهده ستاد زکات و کمیته امداد است.

وی ادامه داد: به‌ منظور رعایت مسایل، موازین و ظرافت‌های شرعی در هزینه کرد زکات فطره، وجوهات جمع‌آوری ‌شده در هر شهر و منطقه، با محوریت ائمه جماعات و هیئت ‌امنای مساجد بین نیازمندان همان منطقه و محل توزیع شده است.

عرب ضمن قدردانی از همکاری و تعامل سازمان‌های دولتی و نهادهای حمایتی در جمع‌آوری زکات فطره مردم، خاطرنشان کرد: امسال نیز با برنامه ریزی‌ شورای زکات استان، موسسات خیریه و حمایتی با سازمان‌دهی و نظم خاصی زکات فطره مردم را با مجوز دبیرخانه شورای زکات به خوبی جمع‌آوری کردند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی همچنین به پرداخت فطریه و کفاره از طریق الکترونیکی اشاره کرد و افزود: این اقدام در خدمت رسانی به نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت بسیار موثر بود و بسیاری از مردم خیر استان نیز از طریق الکترونیکی فطریه و کفاره خود را به نیازمندان استان اهدا کردند و زکات فطریه و کفاره جمع آوری شده در سرفصل‌های تعیین شده و در اسرع وقت بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

وی افزود: امیدواریم با افزایش مساعدت‌های مردمی و مشارکت گسترده نیکوکاران در طرح‌های حمایتی کمیته امداد، بتوانیم گام‌های موثری را در رفع مشکلات نیازمندان و محرومین واقعی برداریم.

عرب گفت: در روز عید سعید فطر امسال هزار و ۹۳۳ پایگاه جمع آوری فطریه و کفاره شامل هزار و ۲۵۹ پایگاه توسط امداد و مراکز نیکوکاری و ۶۷۴ پایگاه توسط سایر موسسات خیریه در مصلی‌ها، میادین و معابر، مراکز نیکوکاری و روستاها سطح استان مسوولیت جمع‌آوری فطریه و کفارات روزه‌داران را بر عهده داشتند.


کد خبرنگار 100