// ۱۲ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۹:۰۴

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان‌ جنوبی گفت: نماز عید سعید فطر امسال در ۲۶ نقطه استان اقامه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، حجت‌الاسلام شاهبیکی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت : امسال مراسم نماز عید سعید فطر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در 26 نقطه خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان‌ جنوبی گفت: نماز عید فطر در شهرستان بیرجند به امامت آیت‌الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در مصلی المهدی (عج) ساعت 6:30 اقامه می‌شود.

وی افزود: نماز عید فطر در سایر شهرستان‌های استان نیز به امامت ائمه جمعه در مصلی‌های نماز جمعه اقامه می‌شود.

خدمات رایگان اتوبوسرانی بیرجند به نمازگزاران

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند نیز گفت: در روز عید فطر 80 درصد اتوبوس‌ها در شهرستان بیرجند به صورت رایگان از ساعت 5:30 تا پایان مراسم مسافران را جابجا می کنند.

وی اظهار داشت: 20 درصد دیگر اتوبوس‌ها مربوط به بخش خصوصی هستند که در صورت تمایل می‌توانند در روز عید به صورت رایگان به نمازگزاران خدمت رسانی کنند.

اقامه نماز عید سعید فطر در 17 بقعه متبرکه خراسان جنوبی

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی نیز گفت:نماز عید سعید فطر در 17 بقعه متبرکه خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.

حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: در بشرویه امامزاده بی بی نجمه خاتون(ع)، امامزاده محمد بن اسحاق(ع) و محمد بن اصغر(ع)، در بیرجند امامزاده سید عبدالعزیز(ع) بهلگرد، در سرایان امامزاده سید حسن(ع) و امامزاده کریم شاه(ع)، در سربیشه امامزاده بی بی زینب خاتون(س)و امامزاده سید حامد علوی(ع) چنشت، در طبس امامزاده علی(ع) و بقعه متبرکه شیخ احمد(ع)، در فردوس امامزاده سیدمحمد و سیدابراهیم(ع) و امام‌زاده سلطان ابوالقاسم(ع)، امامزاده سید جلیل(ع) و امامزاده سلطان احمد(ع)، در قاین امامزاده زید(ع)، امامزاده سلطان محمد(ع)، در نهبندان امامزاده سیدعلی(ع) و امامزاده سیدالحسین(ع) مراسم نماز عید فطر برگزار می‌شود.

برپایی 401 پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در استان

سرپرست بهزیستی خراسان جنوبی نیز در آستانه فرارسیدن عید سعید فطر ضمن آرزوی قبولی طاعات، عبادات و بندگی‌ها در این ماه و تبریک عید طاعت بندگی حضرت حق، اظهار داشت: اداره کل بهزیستی برای دریافت زکات فطریه مردم خراسان جنوبی آمادگی دارد و می‌تواند با جمع‌آوری زکات فطریه به صورت عام و خاص و همچنین کفاره، بخش کوچکی از مشکلات مددجویان خود را برطرف کند.

حسن شرفی با بیان اینکه 401 پایگاه در 11 شهرستان خراسان جنوبی آماده جمع‌آوری زکات فطریه خواهند بود افزود: در این پایگاه‌ها 467 صندوق زکات فطریه، 466 صندوق کفاره و 235 صندوق جمع آوری سهم سادات مستقر می‌شود.

وی عنوان کرد: این پایگاه‌ها از روز عید فطر و پس از آن با محوریت مراکز و موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در سطح خراسان جنوبی مشغول به جمع‌آوری زکات فطریه خواهند شد.

سرپرست بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: مردم خراسان جنوبی می‌توانند مبالغ کفارات و فطریه خود را به شماره حساب 4180034541947696 و یا شماره کارت 6367957079939448 واریز کنند


کد خبرنگار : 100