// ۰۵ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۶:۴۰

همزمان با سومین شب از لیالی قدر هفت هنرمند سرایانی قرآن کریم را در حین برگزاری مراسم احیای مسجد جامع سرایان کتابت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، «مهدی خوشکام» مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرایان در حاشیه این مراسم با اشاره به کتابت قرآن کریم در سومین شب قدر گفت: ماه رمضان فرصت انس با قرآن و بهره برداری از فضایل و برکات معنوی و نشر آموزه های قرآنی است.


وی با بیان اینکه فضایی که هنرمندان ایجاد کردند فضای تبلیغ و ترویج قرآن با زبان هنر است، افزود: برای معرفی سبک زندگی دینی و قرآنی نیاز است قرآن را با زبان هنر به مخاطب معرفی کنیم و کتابت قرآن توسط خوشنویسان کار فاخر و ارزشمند است.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرایان در ادامه گفت: انجمن خوشنویسان شهرستان به منظور بزرگداشت شب قدر کتابت قرآن را اجرا کردند.


خوشکام با بیان اینکه هفت خوشنویس در این طرح شرکت داشتند، ادامه داد: آثار کتابت شده با خط نستعلیق، نسخ و ثلث به نمازگزاران شب قدر اهدا شد.


مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرایان از تفسیر قرآن به عنوان دیگر برنامه های این اداره در ماه رمضان نام برد و گفت: این برنامه و نیز محفل تلاوت قران با همکاری ائمه جمعه شهرستان در حال برگزاری است