// ۲۱ فروردين ۰۱ ، ۱۶:۴۰

 امام جمعه فردوس : هدف از ارسال انبیا به تکامل رساندن انسان ها است گفت : دین اسلام دستوراتی را تکلیف کرده که روزه گرفتن یکی از آنها است که فرد با روزه گرفتن می‌تواند حال فقرا و افراد کم بضاعت را درک کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازتاب خراسان فرماندار فردوس در این جلسه ضمن تبریک سال ۱۴۰۱ گفت: ماموریت ویژه ای را مقام معظم رهبری با معرفی شعار سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین"برای دولت تعریف کردند که باید با تلاش و کوشش جهادی منویات این شعار محقق شود و باید با جدیت برای حاکم شدن گفتمان انقلابی در شهرستان نیز تلاش کنیم .
مهدی روشن گفت: اولویت مهمی که در شعار امسال تعریف شد بحث اشتغال و تولید است که شهرستان فردوس در این زمینه دارای ظرفیت بالایی بوده و ادارات براساس تحقق شعار سال ارزیابی خواهند شد .
وی پویایی ادارات، برگزاری میز خدمت در راستای رفع مشکلات روستائیان در اقصی نقاط شهرستان ، نظم حضور در ساعت مقرر در جلسات، عدم استفاده شخصی کارکنان از بیت المال، تکریم ارباب رجوع، پیگیری و اجرای مصوبات جلسات توسط نهاد مربوطه، تقدیر و تشکر از مدیران ادارات فعال و تعامل و همراهی بین ادارات در پیشبرد مسائل شهرستان را از مهمترین برنامه‌های کاری خود عنوان کرد.
مقام عالی دولت در شهرستان ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران خدمات سفر شهرستان که با تعامل و هماهنگی به بهترین نحو ممکن به مسافرین و زائرین ارائه خدمات نموده و فردوس را به عنوان میزبانی خوب معرفی کردند اظهار کرد: در همین راستا لازم است که جلسات ستاد خدمات سفر شهرستان بصورت مستمر در طول سال برگزار و نواقص احتمالی و آسیب های خدمات سفر شناسایی و برطرف شود.
رئیس شورای اداری شهرستان تاکید کرد: مدیران باید موضوع فریضه نماز را به عنوان یک واجب شرعی در برنامه های خود و کارکنان قرار داده و به آن عمل کنند .


فرماندار فردوس گفت: با توجه به مصوبه جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دو شهید شاخصی (شهید مهدی صبوری، شهید مهدی فرودی) که در سال جاری بعنوان شهیدان شاخص شهرستان معرفی شده‌اند لازم است یادواره های مختلف به یاد این دو شهید اجرا و جلسات نیز به یاد این دو شهید بزرگوار در سال ۱۴۰۱ برگزار گردد.
روشن ، در راستای رسیدگی به مشکلات جوانان بیان کرد: جوانان مستعد و خلاق شناسایی و به فرمانداری معرفی شوند تا در جلسات ستاد ساماندهی حضور یافته و پیگیر مسائل و مشکلات جوانان باشند .
وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از معرفی مشاوران متخصص در حوزه های مختلف گفت: در جهت پیشبرد اهداف عالی شهرستان لازم است مشاورین معرفی شده همکاری مجموعه ادارات با مجموعه فرمانداری را در دستور کار قرار دهند .
فرماندار شهرستان فردوس در پایان ضمن تاکید بر اینکه ادارات باید در حوزه رسانه و روابط عمومی در شهرستان تقویت شوند و به این موضوع بها دهند تا مردم در جریان پیگیری و تلاش آنها قرار گیرند تصریح نمود: تعامل مدیران با خبرنگاران باید بیشتر شده و در زمان مناسب جهت حضور در جلسات و پوشش خبری مناسب به آنها اطلاع داده شود

از دیگر برنامه های شورای اداری ارائه گزارش مسئول ستاد اقامه نماز و رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان و همچنین معرفی مشاوران فرماندار در  امور فرهنگی و قرآنی(آقای قربانی)، امور سیاسی و اجتماعی(آقای کافی)، امور جوانان(آقای کلمات)، امور صنعت و معدن(آقای غلامرضانژاد)، امور کشاورزی و دامداری(آقای مرادی) ، امور بانوان و خانواده(خانم پریشان) معرفی شدند.


خبرنگار : اعظم جمالی