يكشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱، ۱۱:۲۲ ق.ظ
شهردار بیرجند: انتقاد حق مردم است؛ بضاعت‌مان را برای نوروز در بیرجند ارائه کردیم

شهردار بیرجند: انتقاد حق مردم است؛ بضاعت‌مان را برای نوروز در بیرجند ارائه کردیم

شهردار بیرجند که مخالفان خود را همانند فرزندان خود دانست گفت: با صداقت بگویم آنچه بضاعت‌مان بود برای نوروز ۱۴۰۱ در بیرجند به کار بستیم.

شهردار بیرجند: انتقاد حق مردم است؛ بضاعت‌مان را برای نوروز در بیرجند ارائه کردیم

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،  مهدی بهترین ظهر امروز  در نشست خبری اظهار داشت: آنچه که در گام اول مطرح است اینکه باید بررسی کنیم که شهردار در چه شرایطی شهر را  تحویل گرفت. بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال گذشته تا انتها  شاهد فعالیت شورای پنجم و شورای ششم شهر بودیم و علاوه بر آن از ابتدای 1400 تا انتها شاهد حضور سه شهردار در بیرجند بودیم.

وی با بیان اینکه  شهردار  سابق  4 سال مسئولیت شهرداری بیرجند را بر عهده داشت افزود: او در این 4 سال  مواردی که  مدنظر داشت اعمال کرد اما  آنچه مطرح است اینکه در ابتدایی که سکاندار شهرداری بیرجند شدیم شاهد توقف کامل همه پروژه‌های عمرانی  بودیم و از سویی دیگر  برخی از  پروژه‌های افتتاح شده نواقصی داشتند  که سردسته آنها فرهنگسرا است.

شهردار بیرجند گفت: فرهنگسرا در زمان تحویل 23 مورد اشکال فنی ایمنی داشت که دغدغه ما برطرف کردن مسائل ایمنی بود. در همان هفته‌های اول  کاری سیل نامه‌ها به سمت شهرداری بیرجند روانه شد و در کمتر از یک ماه مسائل فنی ایمنی فرهنگسرا  رفع شد.

بهترین با بیان اینکه از پروژه‌های به ظاهر افتتاح شده اما ناقص باغ پرندگان  پارک بانوان و شهربازی را داشتیم افزود:  از 4 ماهی که مدیریت شهرداری بیرجند را  برعهده گرفتیم در شهربازی، باغ پرندگان کار می‌کنیم هنوز هم در حال کار هستیم چرا که این پروژه‌ها با آنکه کامل نشده بود اما در زمان شهردار سابق افتتاح شد.

وی افزود: پارک انقلاب و پارک نشاط نیز همانند چند پروژه دیگر به ظاهر افتتاح شده بود اما نواقص عمقی داشت که با توجه به منابع و زمان محدود مجبور بودیم پروژها را اولویت‌بندی کنیم و براین اساس 6 پروژه را به عنوان پروژه  اولویت‌دار انتخاب کردیم که یکی سایت پسماند و دیگری بوستان طبیعت بند دره ، راستگرد مدرس، راستگرد پاسداران و بوستان مهرشهر و آیلند ظفر بود که همگی در مدت این 4 ماه  تکمیل شد.

شهردار بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر در پروژه  بوستان احمدی روشن در خیابان الهیه در حال کار کردن هستیم ادامه داد: در الهیه پیشرفت خوبی داریم اما در پروژه شهید احمدی روشن به دلیل مشکلات حقوقی با پیمانکار در دوران شهردار قبل، همچنان پیگیر هستیم تا فاز اول آن در مدار عملیات عمرانی باشد و قسمت سوم آن هم در حال انجام کار است.

بهترین با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی که تعریف می‌شوند کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس هستند و  پروژه‌های کوچک مقیاس با صر ف هزینه کمتر اما کاربردی‌تر بودند گفت: اگر بوستان طبیعت را افتتاح کردیم ساکنان اطراف محله‌های پیامبر اعظم در هر روز استفاده زیادی از راست گرد دارند و  آیلند ظفر افزایش ضریب ایمنی و سیمای شهری داشت.

وی با بیان اینکه در هر ماه دو پروژه را داشتیم گفت: این پروژه‌ها اعم از بزرگ مقیاس یا کوچک مقیاس تکمیل شده اما بُعد دیگر منابع مالی است چرا که  بدهی‌های احصا شده 85 میلیارد تومان بدهی از دوران قبل شهرداری است و علاوه بر آن تعهداتی هم در دوره قبل برای شهرداری بیرجند  ایجاد شد.

شهردار بیرجند با بیان اینکه طرح تفصیلی بر مبنای جمعیت بازبینی می‌شود گفت: اگر در هر ساختمان یک طبقه اضافه باشد، ببینید چقدر افزایش سرانه خواهیم داشت که این افراد و سرانه خدمات می‌خواهند و از سویی شبهه‌ای که ایجاد شده این است که تا چندی دیگر قیمت مسکن افسار گسیخته می‌شود در حالی که  عوامل تاثیرگذار در افزایش مسکن عوامل مختلفی هستند از جمله اینکه در سال گذشته شاهد افزایش 60 درصدی  قیمت مصالح ساختمانی، افزایش حقوق کارگری، افزایش هزینه‌های نظام مهندسی بودیم در حالی که عوارض پروانه ساختمانی در شهرداری 25 درصد است پس در این افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن باید رابطه بین قیمت‌ها را پیدا کنید.

وی با بیان اینکه  میدان تره بار بیرجند یکی از اقدامات بی نظیر  شهرداری بیرجند در سال گذشته بود به عبارتی انحصار در این بازار شکست و در روز بازار شهرداری بیرجند  11 عرفه وجود دارد که  49 تن میوه تره با  با قیمت کلی فروشی عرضه می‌کنند.

بهترین با اشاره به فعالیت شهرداری برای بهار 1401 گفت: آنچه روشن است اینکه شروع فرایند استقبال از بهار در خرداد و تیرماه انجام می‌شود و سپس به مراحل دیگر شامل فراخوان‌ها می‌رسد در حالی که بنده به عنوان شهردار در نیمه دوم سال گذشته منصوب شدم حال سوال اینجاست چرا اعضای شورای شهر نظارت درستی بر کار شهردار قبلی نداشتند؟  

شهردار بیرجند با بیان اینکه در بهار سال گدشته 10 المان با 997 میلیون تومان بودجه  و امسال 16 المان که 7 المان جدید و 9 المان بازسازی شده با اعتبار 19 میلیون تومان برای نوروز داشتیم که با این کار حذف بودجه‌های میلیاردی المان ‌های نوروزی را دنبال کردیم

وی افزود: المان‌هایی که در سطح شهر نصب شدند  کار خلاق نیروهای شهرداری بود و در کمتر از یک ماه المان‌ها ساخته یا بازسازی شدند و از همه مهمتر اینکه استفاده از ضایعات آهن آلات قراضه بازسازی شده در شهرداری بیرجند انجام شد‌.

بهترین اجرای نوروزخوانی، جشن شادی، سفره‌های هفت سین، نورپردازی، نصب پرچم و ریسه، نقاشی دیواری، دیوارنگاری را از دیگر پروژه‌ها دانست و گفت: با کمال صداقت به مردم بیرجند اعلام می‌کنم آنچه در بضاعت داشتیم در خدمت مردم به کار گرفتیم.

شهردار بیرجند با بیان اینکه طرح جامع ترافیک در شورای عالی مصوب شده است گفت: در زمینه پادگان 04 هم نظر شهرداری بیرجند همان نظر رهبری انقلاب مبنی بر انتقال پادگان به خارج از شهر است که باید تمامی زمین‌ها تحویل راه و شهرسازی شود که امید است با جابه جایی که در مدیریت ارتش انجام شده این موضوع هرچه زودتر محقق شود.

وی با اشاره به پروژه هلال گفت: اواخر سال گذشته جلسات خوبی در معاونت عمرانی استانداری برای این پروژه برگزار و مقرر شد شرکت سرمایه‌گذاری هلال واحدها را تحویل شرکت‌ها و متقاضیان بدهد و در هیئت تطبیق هم مصوبه تاسیس پارکینگ هلال دچار مشکل بود که در جهت حل آنها قدم‌های خوبی برداشتیم تا کلاف سردرگم برداشته شود و باید با تغییر لایحه کارها را انجام دهیم تا کار مزایده زمین‌ها انجام شود.

بهترین گفت: انتقاد حق مردم است اما باید انصاف رعایت شود من مخالفانم را همانند فرزندان خود می‌دانم.


کد خبرنگار : 100

انتخاب سردبیر

اخبار ورزشی

حوادث و اجتماعی

اخبار کوتاه خراسان

اخبار شهرستان