يكشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱، ۱۱:۰۲ ق.ظ
تولید اولین خودروی بومی توسط هنرجویان استان خراسان جنوبی

تولید اولین خودروی بومی توسط هنرجویان استان خراسان جنوبی

اولین خوودروی بومی خراسان جنوبی توسط 16 هنرجوی پایه یازدهم هنرستان شهید یوسف قویم فردوس طراحی، بازتولید و رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازتاب خراسان ، مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین رونمایی از این خودرو گفت: خوردوی تولید شده به سبک خوردو‌های لوکس کلاسیک و متناسب با آب و هوای استان تولید شده است.


در همین راستا، هنرجویان هنرستانی در استان خراسان جنوبی با نظارت و آموزش مربیان خود، موفق به طراحی و تولید اولین خودروی بومی به سبک خودروهای لوکس کلاسیک و متناسب با آب و هوای استان شده‌اند.

واقعی با بیان این مطلب که کلیه مراحل طراحی، قطعات موتوری و سیستم تعلیق، بدنه، پیشران، و داخل اتاق توسط همین هنرجویان طراحی و باز تولید شده است، افزود: برای تولید و ساخت این خودرو بیش از ۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه موتور این خودرو ۴ سیلندر بوده و بر اساس موتور پژو روآ طراحی و باز تولید شده، گفت: این خودرو در کلاس خودرو‌های سواری و تفریحی با مصرف سوخت بنزین و نهایت سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت با گنجایش ۳ سرنشین بعلاوه راننده  طراحی و باز تولید شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قدرت موتور این خودرو را ۸۲ اسب بخار اعلام کرد و تولید خودرو‌های متناسب با آب و هوای کویری و کویر نوردی را از برنامه‌های آتی این هنرستان برشمرد.

واقعی گفت: بامشارکت شرکت‌های دانش بنیان واستفاده از ایده‌های هنرجویان و هنرآموزان می‌توان گامی بزرگ در ارتقای کیفی و کمی تولیدات هنرستانی در عرصه‌های مختلف برداشت و هنرستان‌ها را به قطب تولید و اشتغال زایی استان تبدیل کرد.

 


خبرنگار : مهدی حسامی

انتخاب سردبیر

اخبار ورزشی

حوادث و اجتماعی

اخبار کوتاه خراسان

اخبار شهرستان