معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی کشور بر رعایت حقوق بیمه‌شدگان تاکید کرد و گفت: در دولت انقلابی و مردمی پذیرفته نیست که در پاسخگویی به ارباب رجوع کوتاهی کنیم.

به گزارش خبرگزاری بازتاب خراسان ،  احمد اسفندیاری روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران بیمه و درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی افزود: باید بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در جریان حق و حقوق خود قرار بگیرند.

وی ادامه داد: برخی مواقع در این زمینه کوتاهی شده است اما تیم جدید مستقر در تأمین اجتماعی با افتخار اعلام می‌کند که حقوق بیمه شدگان را بیان خواهیم کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی کشور با اشاره به برخی واکنش‌ها نسبت به افزایش حقوق کارگران تصریح کرد: برخی چهره‌های سیاسی در خصوص حقوق‌های بالای ۵۰ میلیونی سکوت کرده اما با افزایش حقوق کارگران که خیلی حداقلی است، اعلام می‌کنند که این اقدام به تولید آسیب می‌زند.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم تولید با ادای حق کارگر و بیمه شده تقویت می‌شود و باید کوتاهی‌ها در این زمینه را جبران و اگر امکانپذیر نیست، برای مردم توضیح داد.

اسفندیاری تاکید کرد: برای ما پذیرفته نیست که بیمه شده‌ای به مرکز درمانی تأمین اجتماعی مراجعه کند اما او را به بخش خصوصی یا جایی دیگر ارجاع دهیم.

وی با بیان اینکه بیمه شده ما حق دارد در مراکز ملکی ما درمان رایگان دریافت کند، عنوان کرد: در مراکز شهرستان‌ها و نقاطی که بیمارستان تأمین اجتماعی نداریم خرید خدمات به گونه‌ای است که ۱۰۰ درصد فرانشیز رایگان می‌شود که در راستای احقاق حق بیمه شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: هوشمندسازی تأمین اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است تا مراجعه حضوری در تمامی حوزه‌ها را به حداقل برسانیم.

وی افزود: برای توسعه خدمات بیمه‌ای و درمانی تأمین اجتماعی از دانشگاه علوم پزشکی درخواست داریم که در تأمین کادر درمانی همکاری کنند.

اسفندیاری بیان کرد: بحث کنترل مصارف و هزینه‌ها، بهره‌وری از دارایی‌ها، صیانت مالی بیمه شدگان در حوزه درمان، توانمندسازی جامعه مخاطب به ویژه مستمری بگیران جزو برنامه‌های این سازمان است.

وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی یک سازمان مردمی و متعلق به آنان است افزود: اکنون بیش از ۵۱ درصد مردم کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی کشور ادامه داد: ضریب پوشش استان خراسان جنوبی ۴۳ درصد بوده که از میانگین کشوری هشت درصد عقب‌تر است و امیدواریم جبران شود.

وی تصریح کرد: در اصل ۲۹ قانون اساسی به صراحت درباره تکلیف دولت برای برقراری نظام تأمین اجتماعی با مشارکت بیمه شدگان تأکید شده است و باید همه به این سمت حرکت کنیم.

معاون سازمان تامین اجتماعی اضافه کدر: اگرچه در سال‌های گذشته نسبت به قبل از انقلاب اقدامات زیادی انجام شده اما این اقدامات تا زمانیکه همه مردم ایران پوشش تامین اجتماعی وسیعی داشته باشند، کافی نیست.

اسفندیاری با اشاره به پوشش‌های جدید بیمه‌ای زنان خانه دار، دانشجویان، قالیبافان و ... تصریح کرد: در کنار گسترش پوشش تأمین اجتماعی باید خدمات این سازمان را نیز توسعه دهیم چون این وظیفه ما و حق بیمه‌شدگان است.

وی ادامه داد: گاهی اوقات دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی بر اساس تکلیف خود از منابع عمومی استفاده می‌کنند اما در تامین اجتماعی از سهم کارفرما و خویش فرما استفاده می‌شود پس باید از حق آنها مراقبت کنیم تا خدایی نکرده در صیانت از این اموال کوتاهی نشود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی کشور تصریح کرد: معتقدم هر بیمه‌شده‌ای می‌تواند سر پل صراط جلوی تک تک ما را بگیرد، چون ارتزاق ما از حق بیمه‌ها هست پس باید مواظبت کنیم.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی سرزمین فرهنگ و هنر، بزرگان، فرهیختگان، مشاهیر، دانشمندان، اسلام شناسان معروف است و یکی از وظایف والدین و مسوولان معرفی این افراد است.

اسفندیاری افزود: در چنین سرزمینی لیاقت و ارزش مردم خیلی فراتر از آنچه فکر می‌کنیم است و نباید اجازه داد حق این مردم ضایع شود بنابراین این منطقه نه از بابت گرفتن حقوق و مزایا بلکه از بابت ارزش خدمت بسیار با اهمیت است.

در این آیین سید حسین فراتی به عنوان مدیرکل جدید تامین اجتماعی و ابوالفضل سبحانی به عنوان مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی معرفی و از خدمات علیرضا محمدی مدیرکل سابق تامین اجتماعی و فرزاد فیروزی مدیر درمان سابق قدردانی شد