۵ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان در خراسان جنوبی ثبت‌نام کردند

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی از ثبت نام ۵ نفر برای رقابت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازتاب خراسان،بنا بر اعلام دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی ثبت‌نام از داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی هم طبق زمان بندی مشخص شده در قانون با موفقیت به پایان رسید و در مجموع 5 نفر ثبت نام خود را برای حضور در رقابت انتخاباتی مجلس خبرگان رهبری قطعی کردند.

موسی سلیمی تصریح کرد: از مجموع افرادی که ثبت نام خود را قطعی کرده اند، 4 نفر برای نخستین بار در انتخابات مجلس خبرگان رهبری شرکت می‌کنند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 14 لغایت 20 آبان ماه زمان تعیین شده برای ثبت نام داوطلبان حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری بوده، اظهار داشت: ساعت 18 دیروز شنبه 20 آبان ماه مهلت ثبت نام متقاضیان برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به پایان رسید.

سلیمی با ذکر اینکه در این دوره، شرط سنی حداقل 40 سال برای داوطلبان لحاظ شده بود، تصریح کرد: از مجموع داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای خراسان جنوبی، 20 درصد در رده سنی 40 تا 50 سال، 40 درصد در رده سنی 51 تا 60 سال و 40 درصد در رده سنی 61 تا 70 سال می‌باشند.

وی درباره سطح تحصیلی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری گفت: داوطلبان مکلف به ارائه اصل و تصویر مدرک تحصیلی سطح چهار حوزه و یا تأیید کتبی از مدیریت حوزه‌های علمیه (قم، خراسان رضوی و اصفهان) مبنی بر صلاحیت علمی داوطلبی برابر سطح 4 بودند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: بنا به گزارش ستاد انتخابات کشور، فرآیند اجرایی کار به این صورت است که برای هر داوطلب در ستاد انتخابات یک پرونده تشکیل شده و تمام پرونده‌های 510 نفر داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری، جهت بررسی احراز صلاحیت‌ها، امروز یکشنبه 21 آبان ماه به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

سلیمی بیان کرد: ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب 88 عضو این مجلس در یک دوره هشت ساله، همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 11 اسفند ماه 1402 در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش بازتاب خراسان ،به جز آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی که در ادوار گذشته نمایندگی مردم استان در مجلس خبرگان رهبری را به عهده داشته است دو نفر دیگر از شهرستان قاین، یک نفر از خراسان شمالی و یک نفر از استان مرکزی نیز جزء ثبت‌نام کنندگان این دور از انتخابات برای حوزه انتخابیه خراسان جنوبی هستند.