استاندار خراسان رضوی: پیشرفت طرحهای عمرانی در حاشیه مشهد زمانبندی شد

استاندار خراسان رضوی گفت: طرحهای عمرانی حاشیه شهر مشهد که نقش موثر و ضروری در تحول این مناطق دارد، با پیگیری و زمانبندی مناسب اجرا خواهد شد.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان،یعقوبعلی نظری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از پارک ۷۳ هکتاری و بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در حاشیه شهر مشهد افزود: در استان خراسان رضوی و شهر مشهد از اجرای چنین طرحهایی حمایت می‌کنیم، زیرا رفاه و آسایش مردم را بدنبال دارد.

وی بیان کرد: احداث پارک ۷۳ هکتاری یکی از طرحهای مهم شهرک شهید رجایی است که در یک برنامه‌ریزی فشرده هرچه سریعتر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

فرماندار مشهد نیز در حاشیه این بازدید گفت: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به موضوع حاشیه شهر مشهد دارد و با توجه به این نگاه انسجام خوبی برای خدمات‌رسانی و توسعه مناطق حاشیه‌ای شهر در شهرستان مشهد ایجاد شده است.

محسن داوری افزود: با توجه به اطلاعات و آماری ارائه شده از سوی شهرداری مشهد، برنامه‌ریزی خوبی برای اجرای بخش‌های مختلف این بوستان بزرگ صورت گرفته است.

تاکید بر اجرای طرحهای بزرگ در شهرک شهید رجایی 

شهردار مشهد نیز اظهار کرد: شهرک شهید رجایی و محدوده بولوار «حر» یکی از مناطق کم برخوردار و محروم شهر مشهد است؛ چراکه سیاست شورای شهر و شهرداری مشهد، در توسعه شهر به سمت شرق مشهد مورد توجه قرار گرفته است.

محمدرضا قلندر شریف گفت: بر همین اساس اجرای پروژه‌های بزرگی برای توانمندسازی و توسعه این منطقه از شهر در دستور کار قرار دارد و یکی از این طرحها بوستان ۷۳ هکتاری این منطقه است که از نظر وسعت نزدیک به بوستان ملت مشهد است.

وی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده کلنگ عملیات اجرایی طرح پیرامونی اطراف این بوستان از اواخر مهرماه به‌صورت رسمی به زمین زده شد تا مدرن‌تر از بوستان ملت اجرا شده و دراختیار مردم این منطقه قرار گیرد.

شهردار مشهد بیان کرد: در مرحله اول احداث این پارک و بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته طرح پیرامونی، با بیش از ۱۳.۵ هکتار وسعت، تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد. همچنین این بوستان دارای هشت باغ خواهد بود که یکی از این باغ‌ها به وسعت هفت هکتار ویژه بانوان تجهیز خواهد شد.

قلندر شریف گفت: یکی دیگر از باغ‌های این بوستان به شکل دهکده کوچک ورزشی همراه با زمین‌های روباز برای رشته‌های مختلف ورزشی به همراه یک سالن سرپوشیده احداث خواهد شد. از سوی دیگر در این بوستان، بخش بزرگی نیز به‌عنوان کمپینگ زائر، شهربازی و چندین پارکینگ در نقاط مختلف آن نیز پیش‌بینی‌شده است.