آزادی ۱۲ زندانی توسط هنرمند عرصه موسیقی  در خراسان شمالی

مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان‌شمالی گفت: خواننده پاپ زمینه‌ساز آزادی جرایم غیرعمد در مدت ۲ سال اخیر در استان شده است که یکی از این مددجویان امروز با کمک این هنرمند از تحمل حبس نجات یافت.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان،محمد اسماعیل حاتمی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این هنرمند محبوب کشور امروز ۱۱۰ میلیون ریال برای آزادی یک زندانی جرایم غیرعمد در استان کمک کرد.

وی افزود: این هنرمند در ۲ سال اخیر نیز مبلغ ۲ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان کمک کرده بود که با این میزان ۱۱ نفر از تحمل حبس رهایی یافته اند.

حاتمی بر آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان تاکید کرد و گفت: از نیکوکاران، اقشار مختلف جامعه به ویژه هنرمندان و چهره های شناخته شده می خواهیم که با مساعدت خود زمینه آزادی زندانیان و بازگشت آنان به آغوش خانواده را فراهم کنند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان‌شمالی تصریح کرد: هنرمندان در جامعه‌ تاثیر گذار هستند، این مساله مسوولیت پذیری اجتماعی هنرمندان را نیز دو چندان می‌کند؛ باوری که بارها در حوزه‌های مختلف و اخیرا در موسیقی هم محقق شده است.

وی افزود: هنر از موثرترین ابزار برای کاهش آلام و آسیب‌های اجتماعی و نهادینه شدن فرهنگ ها و ارزش ها است و هنرمندان به عنوان نخبگان معنوی می‌توانند در فرهنگ کمک به دیگران از جمله آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد و بازگشت آنان به جامعه نقش موثری ایفا کنند.