تصادف زنجیره‌ای ۱۰ دستگاه خودرو در محور بیرجند - قاین

جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از تصادف زنجیره ای ۱۰ دستگاه خودرو در محور بیرجند - قاین خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازتاب خراسان، سرهنگ محمدامیر کاظمی روز شنبه در تشریح این خبر گفت: ساعت ۴:۵۵ سحرگاه امروز با اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع حادثه رانندگی در محور بیرجند به قاین بلافاصله گشت تصادفات به همراه نیروهای امدادی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: ماموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند یک دستگاه تریلی حامل بشکه های پلاستیکی گازوئیل قاچاق در سرازیری گردنه "ثمن شاهی" حوالی روستای "پسوچ" با گارد و تیر برق حاشیه جاده برخورد کرده است که بلافاصله به منظور جلوگیری از تصادفات بیشتر با حضور گشت های پلیس و هماهنگی با عوامل راهداری نسبت به ایمن سازی و بازگشایی مسیر اقدام کردند.

جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی افزود: بشکه های پلاستیکی حامل گازوئیل به پایین سقوط و به علت ترکیدگی سطح جاده حدود هزار متر در هر ۲ محور لغزنده شده که پنج دستگاه خودرو در باند بیرجند - قاین و پنج دستگاه در باند قاین - بیرجند با یکدیگر برخورد کردند و ۲ نفر به صورت سطحی مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه علت حادثه توسط کارشناسان پلیس بی مبالاتی از سوی راننده تریلی به علت رعایت نکردن مقررات حمل بار تشخیص داده شده است تصریح کرد: رانندگان ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از هر گونه عجله و شتاب بی مورد پرهیز کنند تا شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

طول کل محور بیرجند - قاین ۱۰۰ کیلومتر است که ۱۲ کیلومتر آن هنوز دوبانده نشده است.