رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی از شناسایی و دستگیری ۶ مالخر و ۲۲ سارق در اجرای طرح عملیاتی "کنترل صنوف و مقابله با مالخران اموال سرقتی" در استان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،به نفل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کاظم صادقی گفت: اجرای طرح عملیاتی کنترل صنوف و مقابله با مالخران اموال سرقتی در خراسان جنوبی به منظور پیشگیری و مبارزه با سرقت به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان‌های تابعه قرار گرفت.

وی افزود: در این طرح ۲ روزه با انجام اقدامات پلیسی و طی عملیات‌های جداگانه، ۶ مالخر و ۲۲ سارق در سطح استان دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: براساس تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان پلیس آگاهی، سارقان به ۲۵ فقره سرقت منزل، مغازه، قطعات و محتویات داخل خودرو، اماکن عمومی و خصوصی اعتراف کردند.

وی گفت: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ صادقی با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی عزم همگانی را می‌طلبد اظهار داشت: امنیت محصول یک فرآیند اجتماعی است و همه مردم باید در این راستا به پلیس کمک کنند.

وی افزود: مقابله با سرقت یکی از اولویت‌های پلیس است و افرادی که بخواهند با اعمال مجرمانه، امنیت جامعه را خدشه‌دار کنند، پلیس در چهارچوب قانون و بدون هیچ گونه اغماضی با آنان برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی همچنین از دستگیری باند سارقان منزل و مغازه در مرکز استان خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با سارقان و در پی وقوع چند فقره سرقت منزل و مغازه در شهرستان بیرجند بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با بررسی صحنه‌های جرم، اقدامات فنی اطلاعاتی، روش‌های نوین کشف جرم و بررسی دوربین‌های مداربسته توانستند ردپای یک سارق حرفه‌ای غیر بومی و یک نفر همدست را شناسایی کرده و طی یک عملیات غافلگیرانه آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ صادقی بیان کرد: متهمان دستگیر شده ابتدا منکر هر گونه ارتکاب سرقت شدند ولی در ادامه با ارائه مدارک و مستندات مربوطه به هفت فقره سرقت منزل، مغازه، موتورسیکلت و محتویات داخل خودرو اعتراف کردند.

وی با اعلام اینکه ارزش اموال سرقتی کشف شده یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است گفت: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: امنیت متعلق به همگان و نیازمند مشارکت عمومی است لذا شهروندان با ارتقای ضریب ایمنی اموال خصوصی و دقت در نگهداری اموال خود می‌توانند از وقوع سرقت پیشگیری کنند.