// ۰۳ ارديبهشت ۰۲ ، ۱۲:۴۱

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود بعد از ماه محرم اعزام های حج عمره انجام شود.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، حسین دستگردی با اشاره به زائران حج عمره اظهار داشت: در بحث حج عمره آخرین ثبت نامی که انجام شد در سال 1390 بود.

وی با اشاره به اینکه حدود 100 هزار نفر زائر در انتظار تشرف هستند افزود: پیش بینی می شود بعد از ماه محرم اعزام های حج عمره انجام شود.

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با بیان اینکه اولویت های اعزام زائران حج عمره از یک تا 600 است بیان کرد: در این راستا اولویت یک تا 300 مربوط به سال 87 و اولویت 301 تا 600 مربوط به سال 90 است.

دستگردی به تعداد دفاتر حج و زیارت در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 38 دفتر زیارتی در سطح استان فعالند که بیش از یک هزار نفر کارگزار بحث خدمت‌رسانی به زائران را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان حج و زیارت استان جزو معدود سازمان‌هایی است که بخش خصوصی آن فعال و در حال خدمتگزاری است.

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سازمان حج و زیارت براساس تعداد زائر هر استان مجموعه تخصیص می‌دهد یادآور شد: در این راستا با توجه به شرایطی که داریم درخواست 5 مجموعه داده‌ایم که امید است محقق شود.

دستگردی با اشاره به ارائه درخواست آشپزخانه در حج اظهار داشت: درخواست داده‌ایم تا سازمان حج و زیارت یک آشپزخانه در حج به استان برای استان اختصاص دهد که امید است این امر محقق شود