// ۰۸ فروردين ۰۲ ، ۰۹:۲۹
سفر نوروزی به قلب کویر/ ریگ یلان و دهسلم زیبا مقصد مسافران + تصاویر

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت در خراسان جنوبی گفت: از ۱۵ اسفند تا پایان ششم فروردین ماه ۹۰۵ نفر از روستای هدف گردشگری دهسلم و ریگ یلان بازدید کردند.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان، زهرا رضایی ملکوتی اظهار‌ داشت: از 15 اسفندماه تا پایان روز ششم فروردین ماه حدود 905 نفر از روستای هدف گردشگری دهسلم و ریگ یلان بازدید کردند.

مدیرپایگاه میراث جهانی بیابان لوت در خراسان جنوبی بیان کرد: در این مدت طوفان شدیدی را نیز در منطقه شاهد بودیم و همین موضوع بر میزان گردشگران تأثیر گذاشت.

رضایی ملکوتی با بیان اینکه در برخی از روزها تنها بین 30 تا 40 نفر و در روزهای اخیر حتی تا 120 نفر نیز گردشگر از ریگ یلان و روستای دهسلم داشتیم ادامه داد: یکی از اتفاقات خوبی که برای نوروز 1402 افتاد بحث ساماندهی فروشنده‌های دوره گرد در دهسلم بود.

وی اظهار داشت: در این راستا یک چادر فروش صنایع دستی در روستای دهسلم برپا کردیم و از فروشنده‌های دوره‌گرد خواستیم کالا و محصول خود را در این چادر به فروش برسانند.

مدیرپایگاه میراث جهانی بیابان لوت در خراسان جنوبی در مورد زمان و فصل گردشگری در دهسلم و ریگ یلان گفت: فصل گردشگری در این منطقه نهایت تا پایان اردیبهشت ماه است و بعد از آن به واسطه شدت گرمای هوا گردشگری نداریم.

رضایی ملکوتی با تأکید بر اینکه بعد از اردیبهشت ماه علاوه بر گرمای هوا، بادهای 120 روز نیز مانع دیگری برای گردشگری ایجاد می‌کند، بیان کرد: مجدد از آبان ماه با کاهش دمای هوا، شاهد ورود گردشگر به روستای زیبای دهسلم و ریگ یلان هستیم.

وی یادآور شد: باید از فرصت فصل بهار نهایت استفاده را برای بهره‌گیری از جاذبه های دهسلم و ریگ یلان داشته باشیم.