// ۰۵ فروردين ۰۲ ، ۱۴:۳۱
گشت‌های انتظامی در خراسان جنوبی تقویت می‌شود

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از آغاز رزمایش عملیاتی ظفر ۱۴۰۲ همزمان با سراسر کشور در این استان خبر داد و گفت: در این رزمایش مجموعه یگان ویژه به کمک گشت‌های انتظامی و پلیس‌های تخصصی می‌آید.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان، سرهنگ حسن شجاعی‌نسب روز شنبه در حاشیه مراسم آغاز رزمایش عملیاتی ظفر ۱۴۰۲ افزود: تعطیلات نوروزی، سفرها و آنچه شور و نشاط را در بین مردم شکل می‌دهد نیازمند مدیریت مناسبی است تا مردم بتوانند از این ایام به خوبی استفاده کنند و با کمترین مشکل مواجه باشیم.

وی با اشاره به شعار «نوروزی متفاوت، پلیس مقتدر و حرفه‌ای» اظهار داشت: ما علاوه بر گفتار باید در صحنه عمل به آنچه تعهد داده‌ایم، پایبندی خود را نشان دهیم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: هر سال کارکنان انتظامی در حوزه کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها، پلیس راه، پلیس راهور و سایر رده‌های تخصصی در خدمت مردم به صورت مضاعف هستند و کار ویژه‌ای که امسال اتفاق افتاد و برای تحقق قولی که به مردم دادیم، برنامه‌ریزی شد اینکه اولین بار همکارانمان در مجموعه یگان ویژه که یک استعداد قابل توجه است را در قالب رزمایش عملیاتی ظفر ۱۴۰۲ به‌کارگیری کردیم.

وی افزود: گشت‌های یگان ویژه به گشت‌های انتظامی و سایر پلیس‌های تخصصی کمک خواهند کرد و به نوعی در صحنه خدمتگزاری به مردم قرار می‌گیرند.

سرهنگ شجاعی‌نسب بیان کرد: حضور همکاران ما در کوچه‌ها، محله‌ها، معابر عمومی و میادین محسوس‌تر می‌شود تا بتوانیم خدمت بیشتری را به مردم ارائه دهیم.

وی افزود: ماموریت‌های پلیس در این طرح شامل پیشگیری و مقابله با سرقت همچنین حضور در نقاط شلوغ و دارای جمعیت است و کار ویژه آن مقابله با خرده‌فروشان و جمع‌آوری معتادان که باعث دغدغه مردم شده و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه سوخت را در دستور کار دارند تا فضای مناسبی را در تعطیلات برای مردم فراهم کرده و بتوانیم خدمتگزار واقعی مردم باشیم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی همچنین از مردم درخواست کرد رعایت قوانین و مقررات رانندگی و اصول ایمنی را مدنظر داشته باشند تا با همکاری پلیس شاهد ناهنجاری، تصادفات و جرایمی نباشیم که دل مردم را مکدر می‌کند.

وی گفت: بیشترین تلخی برای خانواده‌ها در بروز جرایم و تصادفات به وجود می‌آید و ما آرزو داریم که هیچ شهروندی در معرض این حوادث و آسیب‌ها نباشد و مردم زندگی ایمن، سالم و بانشاط را شاهد باشند