ششمین گردهمایی بین‌المللی جمعی از اعضای اتحادیه جهانی زنان مسلمان عصر پنجشنبه در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در حاشیه این گردهمایی به خبرنگاران گفت: نخستین روز این کنگره بین المللی، فرهنگی، تبلیغی، علمی، پژوهشی و ترویجی در تهران برپا بود و مشهد طی روزهای پنجشنبه و جمعه میزبان جمعی از مهمانان اتحادیه جهانی زنان است.

لاله افتخاری ادامه داد: گردهمایی مزبور در جهت همگرایی و هم‌افزایی و بررسی مسائل جهان اسلام با بهره‌گیری از نظرات بانوان فرهیخته دنیا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مهمترین محورهای این گردهمایی اظهار داشت: مادر فاطمی، چالش‌ها و راهکارهای تربیت نسل تمدن‌ساز، افزایش جمعیت و توانمندسازی اقتصادی خانواده، تحولات جمعیت فرصت ها و تهدیدهای تمدن نوین اسلامی و تاثیر رسانه و فضای مجازی بر تحولات جمعیت، مادر فاطمی و ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت از این جمله است.

دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان گفت: بانوان کشورهای لبنان، سوریه، بحرین عراق، کویت افغانستان، پاکستان، کانادا، ترکیه از جمله کشورهایی هستند که در گردهمایی بین المللی اعضای اتحادیه جهانی زنان حضور دارند.

گردهمایی بین المللی و فرهنگی، تبلیغی، علمی، پژوهشی و ترویجی جمعی از اعضای اتحادیه جهانی زنان مسلمان در مجتمع فرهنگی اقامتی حضرت محمد رسول الله(ص) مشهد تا فردا ادامه دارد