معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه تسهیلات تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۱ هنوز ابلاغ نشده است گفت: شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف به بزرگترین شهرک صنعتی خراسان جنوبی تبدیل می‌شود.


جواد اشرفی در حاشیه بازدید از یکی از واحدهای سوختی در خوسف در گفتگویی به خبرنگار بازتاب خراسان با اظهار داشت: برای رفع مشکل واحد سوختی در خوسف از اعتبارات تبصره 18 سال 1400 به شرط استفاده از شناور ملی مبلغ 4 میلیارد تومان تسهیلات در استان مصوب شده که سرمایه‌گذار باید برای دریافت آن اقدامات لازم و پیگیری‌هایی را در سطح ملی داشته باشد و سازمان صمت و استانداری هم در این زمینه همراهی لازم را خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان جنوبی در پاسخ به عدم بهره‌مندی واحدهای کوچک و خرد استان از تسهیلات تبصره 18 و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، از پرداخت 860 میلیارد تومان تسهیلات از محل بند الف تبصره 18 در سال جاری خبر داد و افزود: این تسهیلات به حدود 1300 طرح در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، میراث، حمل و نقل و غیره پرداخت شده و این گونه نیست که تسهیلات در استان بلوکه شود و بعد بر اساس تقاضای تولیدکنندگان به آنها پرداخت شود. 

وی با بیان اینکه سهم سازمان صمت استان از این تسهیلات 260 میلیارد تومان بوده، اذعان داشت: بیش از 100 درصد این تسهیلات در استان جذب شده است. 

اشرفی با بیان اینکه تسهیلات تبصره 18 سال 1401 هنوز ابلاغ نشده، بیان کرد: تلاش می‌کنیم مشکل اعتباری این واحد صنعتی را از محل شناور ملی یا تسهیلات سال مالی 1401 برطرف کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان جنوبی در مورد مشکلات زیرساختی در شهرک صنعتی خوسف از جمله عدم اجرای طرح هدایت آب‌های سطحی و مخاطراتی که واحدها از جمله این واحد با آن مواجه است، گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان بر اساس پروتکل‌هایی که وجود دارد و بر اساس طرحی که در راستای هدایت آب‌های سطحی تهیه می‌شود، این اقدام را در دستور کار دارد. 

وی برای ایمن‌سازی محوطه این واحد صنعتی در مواجهه با سیلاب هم قول مساعد پیگیری و رسیدگی داد. 

نگاه ویژه به شهرک صنعتی خوسف 

اشرفی با تاکید بر اینکه نگاه ویژه‌ای به شهرک صنعتی شهید رحمانی وجود دارد، بیان کرد: این شهرک به بزرگترین شهرک صنعتی خراسان جنوبی تبدیل خواهد شد، چرا که سرریز صنعت استان است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان جنوبی در مورد مشکل این واحد صنعتی در حوزه اخذ تاییدیه‌های استاندارد هم عنوان کرد: مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی در اولین فرصت از این واحد بازدید انجام دهد تا در صدور تاییدیه های مورد نیاز و یا رفع موانع موجود تسریع شود.