وزیر بهداشت با ارتقای دانشکده پرستاری کاشمر به دانشکده علوم پزشکی موافقت کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با ارتقای دانشکده پرستاری کاشمر به دانشکده علوم پزشکی موافقت کرد و گفت: دانشکده پرستاری کاشمر استعداد ارتقاء دارد و امیدواریم با مصوبه شورای گسترش این مهم‌ محقق شود.


به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، بهرام عین اللهی در پایان سفر یک روزه اش به کاشمر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه امروز شاهد افتتاح اولین مرکز درمان ناباروری سطح ٢ کشور در کاشمر بودیم که با فراهم کردن امکانات یک کار بی سابقه در این حوزه را شاهد بودیم و تلاش می کنیم این مرکز را به عنوان الگو برای سایر مناطق کشور معرفی کنیم.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به احداث ساختمان اختصاصی برای مرکز خونگیری در این شهرستان توسط خیرین، افزود: این مرکز به پایگاه انتقال خون ارتقاء می یابد تا بخش عمده ای از نیازهای محلی را مرتفع کند.
وی با اشاره به بازدیدش از بخش های مختلف بیمارستانی در دو بیمارستان کاشمر، خاطر نشان کرد: در این راستا نیز دستور تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز این دو مرکز درمانی داده شد.

عین اللهی با اشاره به امکانات موجود در دانشکده پرستاری کاشمر ابراز کرد: این دانشکده استعداد ارتقا به دانشکده علوم پزشکی را دارد و در گام نخست هم مقرر شد تا رشته های رادیولوژی، مامایی و اچ آی پی که پیش از این جزو خواسته های این واحد دانشگاهی است اضافه شود.

وی با اذعان به اینکه بر اساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی ارتقای این دانشکده مستلزم وجود چندین رشته کارشناسی است، خاطرنشان کرد: در اولین جلسه شورای گسترش موضوع ارتقای دانشکده پرستاری کاشمر به دانشکده علوم پزشکی مطرح خواهد شد که امیدواریم به تصویب برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حین بازدید از مراکز درمانی کاشمر به دلیل ترافیک مجبور شد تا قسمتی از مسیر را در هسته مرکزی شهر به صورت پیاده طی کند، یادآور شد: در این مسیر به صورت سرزده از یک داروخانه بازدید کردم و از خدمات دهی آن لذت بردم.

وی ادامه داد: خوشبختانه طرح دارویار به خوبی در این داروخانه اجرا می شد و به دلیل خدمات قابل قبول به مردم و تامین داروهگی مورد نیاز بیماران از این داروخانه تجلیل خواهیم کرد .