خراسان جنوبی فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف ۲۰ کیلوگرم زعفران سرگل به ارزش ۵ میلیارد ریال خبر داد و گفت: در این رابطه یک سارق دستگیر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،سردار ناصر فرشید، چهارشنبه ۱۶ آذر به رسانه‌های گروهی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر سرقت حدود ۲۰ کیلو زعفران سرگل از مغازه‌های سطح شهرستان‌های بیرجند و قاین بلافاصله پی گیری موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس اگاهی با بررسی دقیق میدانی و انجام تحقیقات فنی و همچنین با استفاده از سرنخ‌های به جا مانده از صحنه سرقت و پایش تصاویر دوربین های مداربسته موفق شدند سارق را شناسایی کنند و پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم را در یک عملیات ضربتی در شهرستان قاین دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه سارق دستگیرشده در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به سرقت ۲۰ کیلو زعفران از مغازه‌های سطح شهر به ارزش ۵ میلیارد ریال اعتراف کرد، خاطرنشان کرد: سارق، زعفران‌های سرقت شده را بصورت بسته بندی و در برند های مختلف به فروش رسانده است.

فرشید با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد و به مغازه‌دارها و مالکین توصیه کرد حتماً نسبت ‌به افزایش اقدامات حفاظتی و تأمینی مغازه خود اقدام کرده و حتی المقدور سعی کنند این مکان‌ها را با دوربین‌های مداربسته تحت پوشش قرار داده و تجهیز کنند.
 
این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: چشمان تیزبین پلیس اجازه نخواهد داد مجرمان و افرادی که نیت‌های جرم در سر می‌پرورانند آسایش و امنیت مردم را خدشه دار سازند