معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت : با ایجاد شهرک تخصصی صنعت چاپ در خراسان جنوبی مشکلات فعالان این عرصه تا حدودی مرتفع می شود .

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، اشرفی در جمعی از فعالان صنعت چاپ استان با اشاره به شهرکایجاد شهرک تخصصی صنعت چاپ درخراسان جنوبی تخصصی صنعت چاپ در استان افزود : برای واگذاری زمین چه در داخل شهر و چه در شهرک صنعتی برنامه ریزی شود و هرجایی که مناسب بود در اختیارشان قرار داده شود.

وی گفت : با در اختیار قرار دادن تسهیلات کم بهره به این قشر کمک شود تا اشتغال ثابت نیز ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت : باید تلاش شود مشکلات صنعت چاپ در داخل استان حل شود و اگر نیاز به حل مشکل در سطح ملی بود از طریق استاندار و مجمع نمایندگان استان اقدام شود.

کمبود نقدینگی و عدم پرداخت تسهیلات به این بخش، ایجاد شهرک تخصصی صنعت چاپ و نشر، افزایش تعرفه‌های آب و برق، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های تعمیز و نگهداری وسایل جاپ، سختی کار در چاپ خانه و بیمه مشکلات مطرح شده از سوی چاپخانه داران بود.

فرخنده مدیر کل فرهنگ و اراشاد اسلامی استان نیز با اشاره به اینکه از ۶۱ مجوز چاپخانه در استان ۵۰ مورد فعال است گفت : با اشاره به استیجاری بودن برخی از مکان‌های چاپخانه‌ها ، با راه اندازی مجتمع یا شهرک صنعت چاپ برخی از مشکلات این صنعت حل می شود .