معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های خراسان‌جنوبی گفت: با همکاری دادستان بیرجند هشت زندانی که فرزند معلول داشتند به کانون گرم خانواده بازگشتند.
آزادی ۸ زندانی دارای فرزند معلول در خراسان‌جنوبی
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان، به نقل از زندان‌های خراسان‌جنوبی، مجید آذرمهری، معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های خراسان‌جنوبی، امروز ۸ آذرماه اظهار کرد: با همکاری دستگاه قضائی و انجمن حمایت زندانیان بیرجند پرونده ۳۵ زندانی دارای معلول با حضور دادستان مرکز استان مورد بررسی قرار گرفت.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این دیدار ۳۵ پرونده که خانواده دارای معلول که یکی از اعضای خانواده دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند مورد رسیدگی قرار گرفت.

آذرمهری ادامه داد: با همکاری دادستان مرکز استان هشت زندانی که فرزند معلول داشتند به کانون گرم خانواده بازگشتند و چهار زندانی دیگر با همکاری انجمن حمایت زندانیان بیرجند بعد از سپری کردن مراحل قانونی پابند الکترونیک دریافت می‌کنند.

هاشم اسماعیل زاده، مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان بیرجند نیز در این جلسه با بیان اینکه در این دیدار به جرایم مختلفی رسیدگی شد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون با همت خیرین مبلغ ۹ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی به انجمن حمایت کمک که منجر به آزادی ۳۵ زندانی نیز شده است.

اسماعیل زاده با بیان اینکه هم اکنون ۲۶ پرونده دیگر در حال بررسی است که برای آزادی این تعداد بیش از یک میلیارد تومان نیازمند هستیم، یادآور شد: با کمک مردم نوع دوست و خیرین و نگاه ویژه مسئولین قضائی در دهه اول فاطمیه زمینه آزادی آن‌ها فراهم خواهد شد .