خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: پنجمین نمایشگاه صنایع دستی به میزبانی خراسان جنوبی با حضور صنعتگران صنایع دستی از ۲۷ استان، فردا افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،جواد قناعت، یکشنبه شب ۶ آذر در جمع خبرنگاران بیان کرد: پنجمین نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی با حضور صنعتگران صنایع دستی کشور از ۲۷ استان کشور فردا با حضور معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نمایشگاه بین المللی بیرجند افتتاح می‌شود.

وی افزود: صنعتگران صنایع دستی کشور در قالب ۲۰۸ غرفه از هفتم تا یازدهم آذر تولیدات صنایع دستی خود را به نمایش می‌گذارند و فعالان حوزه صنایع دستی استان نیز در ۷۵ غرفه این نمایشگاه تولیدات خود را عرضه می‌کنند.

استاندار با اشاره به اینکه شش سیاه چادرعشایری نیز برای این نمایشگاه پیش بینی شده، گفت: از این تعداد سه سیاه چادر از شهرستان‌های سربیشه، سرایان و بشرویه خراسان جنوبی و سه سیاه چادر دیگر از استان‌های گلستان، چهارمحال بختیاری و خراسان شمالی است.

قناعت ادامه داد: برای اولین بار صندوق کار آفرینی امید هم با حضور در این نمایشگاه تا سقف ۲۰ میلیون تومان به خریداران صنایع دستی ارائه شده در نمایشگاه تسهیلات می‌دهد.

وی یاداور شد: ۱۱ غرفه نمایشگاه نیز به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های استان اختصاص یافته و ۹ غرفه دیگر نیز به شهرها و روستاهای جهانی خراشاد، شهر ملی خوسف ، شهر میبد یزد و شهر کرد چهار محال و بختیاری اختصاص یافته است .