÷ انجام سونوگرافی رایگان برای خانواده‌های بی‌بضاعت و کم بضاعت ‌خراسان جنوبی :: پایگاه خبری بازتاب خراسان
انجام سونوگرافی  رایگان برای خانواده‌های بی‌بضاعت و کم بضاعت ‌خراسان جنوبی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: انجام سونوگرافی برای خانواده‌های بی‌بضاعت و کم بضاعت ‌خراسان جنوبی رایگان شد.
انجام سونوگرافی  رایگان برای خانواده‌های بی‌بضاعت و کم بضاعت ‌خراسان جنوبی
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،محمدرضا طالبی عصر امروز با بیان این مطلب در کارگروه تخصصی برنامه ریزی ، نظارت و ارزیابی خانواده و جمعیت اظهار داشت: به منظور اجرای شایسته قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دستگاه های اجرایی پای کار هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اگر چه دیر اما ابلاغ شده و در راستای اجرای شایسته آن دستگاه‌های اجرایی پای کارند تا قوانین مرتبط با آن به درستی عملیاتی گردد. امیدواریم این قانون بتواند در کوتاه مدت تأثیرات مثبت خود را بر جای بگذارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران و ابلاغ معاون وزیر مسکن به استان ها باید از تبصره های قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به نفع مردم استفاده شود.

طالبی ادامه داد: دلایل اجرا نشدن بیمه تکمیلی و موضوعات مرتبط به آن باید در قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه برخی از آسیب های موجود در موضوعات فرهنگی به دلیل کم توجهی به نسل جوان پدیدار گشته، متذکر شد: برای برطرف کردن این آسیب ها لازم است در همه سطوح کار فرهنگی صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی از نقش رسانه ها در زمینه تبیین قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت و خاطر نشان کرد: صداوسیما باید با بهره گیری از ظرفیت صاحبنظران این عرصه به تولید برنامه های اقناعی اقدام نماید. استفاده از افراد غیر متخصص در تولید برنامه ها و محتواهای مرتبط بر شبهات مردم می افزاید.

وی بیان کرد: در خصوص اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت لازم است جلسه ای با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شود تا موارد احصا شده از آسیب شناسی ها در خصوص این قانون به اطلاع آنان برسد تا از طریق آنان اصلاحات لازم بر روی این قانون صورت گیرد زیرا مصوبات و ابلاغیه ها همواره به روش های مختلف قابل تحلیل و تفسیر است.

از جمله موارد مطرح شده در این جلسه به این قرار بود: در بحث عملکرد در حوزه جمعیت، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در رتبه سوم کشور قرار دارد.

بر اساس مصوبات جلسه گذشته کارگروه تخصصی برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی خانواده و جمعیت، با اقدام دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر متخصص زنان به صورت 5 روز در هفته در شهرستان زیرکوه حضور دارد.

اعتبار مراکر ناباروری در سطح شهرستان های فردوس و طبس جذب شده است. در راستای تسهیل ارائه خدمات در مراکز درمانی دولتی برای مادران باردار، انجام سونوگرافی برای مادران بی بضاعت و کم بضاعت که از طریق خانه های بهداشت معرفی می شوند ، رایگان می باشد.

مطالب پیشنهادی