جمعی از اساتید دانشگاه‌های خراسان جنوبی در نشستی با نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خواستار استفاده از ظرفیت مشورتی اساتید دانشگاه‌ها در فرهنگ‌سازی، امیدآفرینی و اعتمادسازی در جوانان و توجه بیشتر به دانشگاه‌ها شدند.
امیدآفرینی در جوانان مطالبه فعالان دانشگاهی خراسان جنوبی
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، سعید جلیلی روز دوشنبه در سفر یک روزه خود به خراسان جنوبی در نشست ۲ ساعته با جمعی از روسا، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های خراسان جنوبی در سالن شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دیدار و گفت و گو کرد و در این دیدار جامعه دانشگاهی استان به بیان مشکلات موجود و ارائه راهکارهای آن پرداختند.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند در این نشست با اشاره به حوادث اخیر کشور، گفت: در این حوادث دشمن از تمام تلاش خود برای آسیب‌زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کرد تا بگونه‌ای حواس همه را از پیشرفت‌های کشور و نظام دور کند.

علی موسوی‌میرزایی افزود: یکی از اهداف دشمن ایجاد اختلاف بین نسل قدیم یعنی صاحبان انقلاب و نسل جدید از طریق بزرگنمایی مشکلات و ضعف‌ها با کمک رسانه و فضای مجازی است غافل از اینکه جامعه دانشگاهی، جوانان دلسوز و مردم ولایت‌مدار ما فریب دشمنان را نمی‌خورند.

وی بیان کرد: در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و سایر مشکلات زیادی در کشور وجود دارد که جامعه دانشگاهی یا مردم و جوانان راضی نیستند اما همه ما مصمم بوده و باور داریم راه حل همه این مشکلات از مسیر اراده ما می‌گذرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: همه ما باور داریم ایادی استکبار و جامعه جهانی پیشرفت ما را نمی‌خواهند لذا باید مشکلات را حل کرده و با دانش، پژوهش‌ها، تربیت نسل خوب و لبیک گفتن به مقام معظم رهبری بر مشکلات فائق آییم .