معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از آغاز فعالیت رسمی و قانونی شهرک صنوف آلاینده در بیرجند خبر داد.
فعالیت رسمی و قانونی شهرک صنوف آلاینده در بیرجند آغاز شد
به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ، علیرضا عباس‌زاده ظهر امروز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرک صنوف آلاینده بیرجند در حال حاضر فعالیت خود را به صورت رسمی و قانونی آغاز کرده و ما دارای مرکز جدید استقرار صنوف آلاینده در این شهر هستیم.

وی انتقال صنوف آلاینده شهر بیرجند به خارج از شهر را از ضروری‌ترین اقدامات در زمینه مدیریت شهری خواند و تصریح کرد: تاکنون با برگزاری جلسات مختلف، بخش‌ها مهمی از مشکلات اساسی این طرح رفع شده و در برنامه مدیریت انتقال صنوف آلاینده در مرحله خوبی قرار داریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در اجرای این طرح، مشکلات کسبه تا حدی رفع شده و آمادگی برای انتقال را دارند، گفت: اجرای زیرساخت‌های این شهرک هم در دستور کار قرار گرفته و بخشی از زیرساخت‌های اولویت‌دار اجرایی شده است.

عباس‌زاده با ذکر این نکته که مشکل تأمین منابع مالی طرح انتقال صنوف آلاینده در استان رفع شده عنوان کرد: زمینه واگذاری اراضی و صدور پروانه و شروع کار برای ساخت واحدها فراهم شده و پنج واحد نیز در این شهرک پایان کار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه جاده دسترسی شهرک صنوف آلاینده طرح مصوب ندارد اظهار داشت: باید اعتبار لازم برای انجام این کار تأمین شود که در دست پیگیری است.

عباس‌زاده با همکاری شرکت تعاونی انتقال صنوف آلاینده و دستگاه‌های متولی پیگیری‌ها به گونه‌ای است که مانع اساسی در روند اجرای این طرح نداشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی موضوعات ارتقا زیرساخت‌ها در حوزه آب، برق، مسکن و راه را از جمله مواردی برشمرد که در دستور کار معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قرار دارد.

عباس زاده با بیان اینکه یکی از مهمترین زیرساخت‌های استان در حوزه راه و راه آهن است بیان کرد: یکی از نیازهای اساسی مردم استان ارتقا زیرساخت‌های راه برای تردد راحت‌تر است و در همین راستا مهمترین برنامه‌ در دستورکار استان نیز اجرای باندهای دوم در محورهای مختلف است.

وی با تأکید بر اینکه راه آهن بیرجند - قاین - یونسی در حال پیگیری است و اجرای آن جزو مصوبات اصلی سفر نخست رئیس جمهور به استان بوده، اظهار امیدواری کرد: با رفع موانع پیش‌روی این پروژه مهم زیرساختی استان، شاهد رونق فعالیت در این طرح باشیم و بتوانیم تا پایان دولت این طرح را به سرانجام برسانیم.