دعوت از مردم خراسان جنوبی برای حضور گسترده در راهپیمایی ۱۳ آبان

مسوولان و نهادهای مختلف خراسان جنوبی با صدور پیام‌های جداگانه از مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان برای حضور گسترده در راهپیمایی ۱۳ آبان و مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی دعوت کردند.

به گزارش بازتاب خراسان ، در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی آمده است: یوم الله ۱۳ آبان حماسه بزرگ ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی که در حافظه ملت انقلابی و بصیر ایران، روزی اثرگذار و فراموش نشدنی است و تلاقی سه رویداد مهم تاریخی (تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳، حمله دژخیمان رژیم پهلوی به دانش‌آموزان مظلوم در سال ١٣۵٧ همچنین خروش انقلابی دانشجویان پیرو خط امام و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در بهمن ماه ١٣۵٨) نقطه عطف بزرگی در تاریخ پرافتخار مبارزات به شمار می‌رود.

این اطلاعیه می‌افزاید: این روز بزرگ و حماسه‌ساز، هر ساله یادآور طنین فریادهای آزادی‌خواهی و عدالت‌گستری و ظلم‌ستیزی بت‌شکن زمان خمینی کبیر، علیه استکبار و استبداد جهانی است که انقلاب دوم در تسخیر جاسوس‌خانه آمریکا و شکست هیمنه پوشالی آمریکای جنایتکار و تروریست‌پرور توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، نام‌گذاری شد و به عنوان نقطه پیوند برگ‌های زرین تاریخ آزادگی ملت بزرگ، جلوه‌گر تابلوی زیبا از رشادت، بیداری، خردمندی و عقلانیت، وحدت و همدلی جلوه‌نمایی می‌کند.

در این اطلاعیه آمده است: امسال در حالی به استقبال یوم الله ۱۳ آبان می‌رویم که شاهد حلقه‌ای جدید از پازل خباثت و جنایت استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل به سرکردگی آمریکای تروریست‌پرور به دست عمال و مزدبیگران داخلی‌شان در حرم امن حضرت احمد ابن موسی (ع) شاهچراغ و به خاک و خون کشیدن و قتل‌عام مردان و زنان و کودکان بی‌گناه این مرز و بوم هستیم که با کمک دنباله‌های خود و رسانه‌های ضد انقلاب خارج‌نشین، خط اغتشاش و ناآرامی را در ایران پیگیری می‌کنند، اگرچه با هوشیاری و بصیرت ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی و اقدام قاطعانه و به‌موقع نیروهای انتظامی و امنیتی، موفقیتی نداشته بلکه دست و پا زدن‌ها و عقده‌گشایی‌های از روی استیصال و درماندگی در مواجهه با ایران قوی و مستقل است و از نشانه‌های بارز زوال و افول استکبار و رژیم آمریکاست.

راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» مصادف با هفتمین روز شهادت جانسوز شهدای مظلوم شاهچراغ؛ به‌صورت سراسری با شعار محوری «١٣ آبان حماسه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی» در سراسر استان همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد و ملت استکبارستیز ایران بار دیگر با نمایش وحدت و عظمت خود، به دشمن پاسخی کوبنده و قاطع خواهد داد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ضمن دعوت عمومی از مردم بصیر و استکبارستیز استان به‌ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، این پیشگامان گام دوم انقلاب اسلامی می‌خواهد تا با حضور شکوهمند و وحدت‌بخش و دشمن‌شکن خود در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در بیرجند و سراسر استان، ضمن اعلام حمایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با امامین انقلاب و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعین حرم به‌ویژه شهدای اخیر امنیت و حرم شاهچراغ، اعلام کند در گام دوم انقلاب، همچنان استوار و پابرجا در مقابل ظلم و ستم رژیم مستکبر آمریکا، تا آخر ایستاده و با مقاومت آگاهانه و هوشیاری کامل همه توطئه‌های شوم استکبار را خنثی و در مسیر پیشرفت و فتح قلل عزت و شرف و اقتدار، پیروی از اسلام عزیز و خط ولایت و رهبری را تنها مسیر مقاومت می‌داند.

بنابر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی این مراسم در بیرجند روز جمعه ۱۳ آبان ساعت ۹ صبح از میدان ابوذر تا میدان قدس با اجرای برنامه‌های مختلف و حضور گسترده اقشار مختلف مردمی برگزار می‌شود و حجت‌الاسلام و المسلمین "حسین طیبی‌فر" جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سخنران اجتماع پایانی است.

جواد قناعت بیان کرد: استیصال معاندین در اتفاقات اخیر کشور که با عملیات‌های کور، هر روز رنگی ننگین‌تر به خود می‌گیرد، بیش از هر زمان دیگری دست‌های پشت پرده را رو کرده و بر این مهم تاکید دارد که شکوه، صلابت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و همه‌گیری انقلاب شکوهمندمان، همچون خاری در چشم دشمنان، آسایش و آرامش را از خبیثان روزگار ربوده و آنها را به این واداشته تا برای پایین کشیدن پرچم اقتدار و استقلال ایران، هر روز ترفندی نو دراندازند.

وی افزود: حال آنکه با درایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که به درستی، سیزدهم آبان سال ۵۷ را دوران شور و اعتلای مبارزات ضد رژیم و ضد آمریکایی در ایران نامیده‌اند، ایران اسلامی طی این سال‌ها، مقتدرانه هراس‌زدایی از شیطان بزرگ را به منصه ظهور رسانده و این بار نیز به لطف الهی و در سایه عنایات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، دسیسه‌ها و فتنه‌ها را در نطفه خفه می‌کند و مرزهای امنیتی، جغرافیایی، عقیدتی و فرهنگی خود را از گذشته پایدارتر و ماناتر خواهد کرد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۴۳ دانش‌آموز شهید استان، این روز عزیز را به همه مردم متدین خراسان جنوبی تبریک و تهنیت گفته، از آحاد مردم دعوت می‌کنم در پاسخ به اقدامات سخیف کوردلان و فتنه‌گران، با حضور گسترده در راهپیمایی یوم الله سیزدهم آبان ماه و با سر دادن شعار "هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه" و با تاکید بر اقتدار ایران، بار دیگر محاسبات دشمنان را درهم شکنند. امید که با استعانت از الطاف الهی در آینده نزدیک شاهد سرنگونی تمامی مستکبران جهان و دنیایی عاری از جنگ و خشونت باشیم.

بنابر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی راهپیمایی ۱۳ آبان فردا در بیش از ۳۰ نقطه استان با شعار محوری «۱۳ آبان، حماسه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی» برگزار می‌شود.

مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در بیرجند ساعت ۹ صبح از میدان ابوذر آغاز می‌شود و در مسیر خیابان ارتش و بلوار پاسداران تا میدان قدس ادامه دارد، پس از پایان مراسم و قرائت قطعنامه، راهپیمایان در مسجد امام حسین (ع) بیرجند نماز جمعه را اقامه می‌کنند.

همچنین ۶ گروه دانش‌آموزی، غرفه‌های ورزشی و تئاتر خیابانی در مسیر راهپیمایی مستقر هستند و سرود ۳۱۳ دانش‌آموز در پایان مراسم اجرا می‌شود.

پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی هم به منظور برقراری نظم و امنیت، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی را اعمال خواهد کرد از جمله در مرکز استان تردد و توقف همه وسایل نقلیه در مسیر راهپیمایی و خیابان‌های منتهی به مسجد امام حسین (ع) (خیابان شهید تیمورپور - خیابان شهید اسدزاده، پاسداران ۱ و ۳) از ساعت هفت صبح ممنوع است.

پارک تمامی وسایل نقلیه در مسیر راهپیمایی (میدان ابوذر - خیابان ارتش - خیابان پاسداران - میدان قدس) و اطراف مسجد امام حسین (ع) نیز از ساعت یک بامداد روز جمعه ۱۳ آبان ممنوع خواهد بود