روستا‌های کریمو و مصعبی سرایان با وجود استعداد‌های ورزشی مختلف، سالن ورزشی ندارند و جوانان و نوجوانان جایی برای انجام تمرین ورزشی ندارند. 

به گزارش پایگاه خبری بازتاب خراسان ،روستای مصعبی یکی از روستا‌های شهرستان سرایان خراسان جنوبی است.

بیشتر جمعیت این روستا را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند و این افراد نیازمند سالن ورزشی بوده و سالن نیز نیمه کاره رها شده است.

در روستای کریموی این شهرستان نیز چنین وضعی وجود دارد و جوانان خواهان تکمیل سالن ورزشی هستند.

نیمه تمام ماندن ساخت طرح های ورزشی

یکی از اهالی روستای مصعبی سرایان گفت: در سال ۱۳۹۵ کلنگ ساخت سالن ورزشی این روستا به همت مدیرکل وقت ورزش و جوانان استان به زمین زده شد.

او افزود: با کمک خیرین سازه سوله سالن ورزشی خریداری و به روستا آورده شده است و ساخت این واحد نیز طی تفاهم نامه مردمی با اداره کل ورزش و جوانان انجام می‌شود، اما از سال ۹۶ ساخت سالن متوقف شده است.

یکی از اهالی روستای کریمو نیز بیان کرد: ۷ سال پیش کلنگ این سالن به زمین زده شده است، اما در مرحله احداث اسکلت باقی مانده است.

او گفت: جوانان روستا برای ورزش مسیر ۲۵ کیلومتری روستا تا شهر سرایان را طی می‌کنند؛ این در حالی است که جوانان و نوجوانان با استعدادی وجود دارند که نیازمند سالن ورزشی هستند.

اعتبارات ملی باید به کمک بیاید

رضوی حیدری فرماندار شهرستان سرایان گفت: هم اکنون برای تکمیل این دو طرح ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

او افزود: تأمین این میزان اعتبار از عهده شهرستان خارج است و باید از طریق اعتبارات ملی برای تأمین اعتبار طرح‌ها اقدام کرد.

خسروی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این خصوص گفت: اولویت بندی برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام وجود دارد.

او گفت: به محض تأمین اعتبار برای سایر طرح‌های دارای اولویت، برای تأمین اعتبار این دو طرح نیز اقدام شده و ساخت آن‌ها به پایان می‌رسد.